שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאיר עזרא

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ג באדר א' תש"ח (04/03/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באדר א' תש"ח (04/03/1948)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: נעמה ומנשה
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ירושלים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באדר א' תש"ח (04/03/1948)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: נעמה ומנשה
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן נעמה ומנשה, נולד ביום ז' בשבט תרפ"ז (10.1.1927) בטבריה, שנה אחרי שהוריו עלו לארץ מבגדד, בירת עיראק. לאחר זמן עברו הוריו לירושלים ושם התחיל ללמוד בתלמוד-תורה והמשיך בבית- ספר יסודי. בגיל צעיר נאלץ לצאת לעבוד כדי לעזור למשפחתו במצבה הכלכלי הדחוק. הוא עבד עבודה מפרכת במאפייה עשר שעות ומעלה ביום, ואת שכרו הביא לביתו. עם זאת למד בשיעורי- ערב של "הנוער העובד". לאחר שעבד כשנתיים במאפייה החליט ללמוד מקצוע ונתקבל כחניך למקום עבודה על-מנת להתמחות במסגרות. על אף חייו הקשים היה בעל אופי עליז, ספורטאי מעולה ושחקן קבוצת הכדורגל של "הפועל" ירושלים. אהב זמרה והשתתף זמן-מה במקהלה. היה חבר ה"הגנה" עוד לפני פרוץ המהומות ובמסגרתה קיבל את אימוניו הראשונים.

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות התגייס להגנת ירושלים וסביבתה. שמח בתפקידו הצבאי וביטא לא אחת את התרגשותו למראה כוחו הצבאי של היישוב העברי ההולך ומתעצם. לאחר שהשתתף כנושא -"ברן" מומחה בקרבות בשכונות-הספר של הבירה, בשייח'-ג'ראח, בנייני "הדסה" וכו'. יצא עם מחלקתו להציב מארב לתחבורה הערבית בכביש ירושלים- רמאללה. בדרך נסיגתם לעטרות הותקפו על-ידי המון ערבי, כותרו ומרבית אנשי המחלקה נפלו בקרב, ביום כ"ג באדר א' תש"ח (4.3.1948) ובכללם מאיר. נקבר בסנהדריה בירושלים.

  ביום ה' באלול תשי"א (6.9.1951) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר-הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!