שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאיר שנלר

  נפל ביום י"ז בתמוז תשל"ב (28/06/1972)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתמוז תשל"ב (28/06/1972)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ויוסף
  יישובים: קריית טבעון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית טבעון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתמוז תשל"ב (28/06/1972)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ויוסף
  יישובים: קריית טבעון

  סיפור חייו

  בן יוסף ושושנה. נולד ביום כ"ב בסיון תשי"א (27.6.1951) בקיבוץ גניגר והחל את לימודיו בבית הספר היסודי בקיבוץ. בשנת 1962 עזבה משפחתו את הקיבוץ והשתקעה בקרית טבעון ושם סיים מאיר את חוק לימודיו בבית הספר התיכון המקומי. הוא היה חבר פעיל בסניף תנועת "הנוער העובד" במקום וכחבר "הפועל" קרית טבעון הרבה לעסוק בספורט לסוגיו: הוא שיחק בכדוריד, בכדורעף, בכדורסל, והצטיין במשחק הכדור-מים. הוא אף הוזמן להשתתף בנבחרת ישראל בכדור-מים. יחד עם לימודיו ועיסוקיו הספורטיביים מצא לו מאיר זמן ועניין גם בעיסוקים שוליים יותר. הוא הרבה לצלם - נוף וטבע בעיקר - והאזין הרבה למוסיקה קלאסית ויותר מכל אהב יצירות מנוגנות בכינור. מאיר עבר את הארץ לאורכה ולרוחבה בטיולים, אהב נופים שגיאים של הרים וגבעות. אהבתו זו הלכה ונתעצמה בתקופת שירותו בנח"ל כשהצטרף למשק עין זיוון ברמת הגולן. פעמים רבות ביטא אהבתו זו. כאשר נשאל היכן היה, השיב: "הייתי בגבעות".

  מאיר התגייס לצה"ל באוקטובר 1969 והצטרף לנח"ל עם גרעין "טליל", שנועד להתיישב בקיבוץ עין זיוון. בתקופת שירותו בגדוד נח"ל מוצנח סיים בהצלחה קורס מ"כים וקורס קצינים. במכתביו המרובים הרבה לתאר בהבנה וברגש את רמת הגולן. ברמה הרגיש כבן בית, הכיר כל שעל, וידע כל חי וצומח. הרגשה זו גברה עוד יותר לאחר שערך סקר קרקע בגולן, מטעם עין זיוון. ביום י"ז בתמוז תשל"ב (28.6.1972), יום לאחר שמלאו לו 21 שנה, נפל באזור הר-דב, ברמת הגולן שכה אהב. הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית של בית הקברות בקרית טבעון.

  משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!