שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאלק עאמר

  נפל ביום ו' בטבת תשס"ג (10/12/2002)
  מידע כללי

  נפל ביום ו' בטבת תשס"ג (10/12/2002)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: ינוח (חלקה צבאית)
  הורים: רסמיה ועלי
  יישובים: יאנוח-ג'ת
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  יאנוח-ג'ת
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ו' בטבת תשס"ג (10/12/2002)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: ינוח (חלקה צבאית)
  הורים: רסמיה ועלי
  יישובים: יאנוח-ג'ת

  סיפור חייו

  בן רסמיה ועלי. נולד ביום 19.3.1979 ביאנוח-ג'ת, כפר דרוזי בגליל העליון. ילד שני להוריו, אח לעאמר, רמי, והבי ואילאן. "מאלק נולד עם חיוך טהור ופנים יפות", מספר אביו, "והתקבל בחיק המשפחה בחום ובאהבה."

  מאלק למד בבית-הספר היסודי בכפר יאנוח, וסיים את לימודיו בהצלחה בתיכון המקיף האזורי 'עמל-מרכז הגליל'. היה תלמיד אהוב ומוערך ורכש בתיכון קבוצת חברים קרובים שליוותה אותו מאז. בפי החברים הקרובים נקרא מאלק בחיבה "מלך".

  נוסף ללימודים היה מאלק פעיל, כחניך ובהמשך כמדריך, בסניף תנועת 'הנוער העובד והלומד' בכפרו. הוא הקפיד ליטול חלק בכל פעילות חברתית שנערכה בכפר או בסביבה. בשעות הפנאי הרבה מאלק לעסוק בספורט, בעיקר קראטה וריצה.

  בחודש אוגוסט 1997 התגייס מאלק לצה"ל והחל את שירותו בחיל-השריון. הוא התגאה מאוד בשירותו בצה"ל ובמערכת הצבאית והיה לחייל מסור ונאמן ליחידה ולחבריו לצוות.

  בתום שירותו הסדיר, באוגוסט 2000, המשיך מאלק לשירות קבע בחיל-החימוש. הוא שירת בבקעת הירדן ועבר מספר תפקידים שאת כולם ביצע בנאמנות ובמרץ רב, ועם חיוך גדול, שהיה תמיד על פניו, גם ברגעים קשים. במהלך שירותו התקדם מאלק בתפקידים ובדרגות, והועלה לדרגת רס"ל.

  עוד במהלך שירותו הסדיר, ביום 17.9.1999, נישא מאלק לאהבת חייו, ג'יהאן. המשפחה הצעירה התגוררה בכפר יאנוח, וביום 9.6.2002 נולד בנם, אדם. מאלק, שתמיד היה חייכן, אופטימי ועזר לכולם, היה גאה מאוד במשפחתו הצעירה והמוצלחת ורקם תוכניות לעתיד. כל תוכניותיו נגדעו עם מותו.

  ביום 10.12.2002 נפל מאלק בעת מילוי תפקידו, בתאונת-דרכים בכביש הבקעה, בעת שעשה דרכו לבסיס שבו שירת. בן עשרים-ושלוש היה בנופלו. מאלק הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בכפר יאנוח-ג'ת. הותיר אחריו אישה, בן, הורים וארבעה אחים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!