שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מיכאל (מיקי) יעקב

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ג בטבת תש"ל (01/01/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בטבת תש"ל (01/01/1970)
  בן 22 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: פנינה והלל
  יישובים: גבעתיים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גבעתיים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בטבת תש"ל (01/01/1970)
  בן 22 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: פנינה והלל
  יישובים: גבעתיים

  סיפור חייו

  בן הלל ופנינה. נולד ביום ז' בתשרי תש"ט (10.10.1948) בגבעתיים. למד בבית הספר היסודי על שם כצנלסון. מנעוריו היה חבר "הנוער העובד" בגבעתיים. לאחר שסיים את לימודיו היסודיים החליט שהוא רואה את עתידו בעבודה יצרנית. לכן נרשם ל"אורט טכניקום" בגבעתיים וסיים את לימודיו בו כהנדסאי. מיכאל הצטיין בפעילותו הרבגונית. כרקדן מצטיין נטל חלק פעיל בלהקת הריקוד העממי העירוני ועם להקה זו הופיע פעמים אחדות בארצות אירופה. בכל אשר הופיע היה דמות מרכזית, גם בגלל הופעתו החיצונית וגם בזכות אופיו וכושר מנהיגותו הטבעי.

  מיכאל גויס לצה"ל בפברואר 1967, התנדב לשרת בחיל האויר ושקד על לימודיו, תוך ויתור על חיי החברה שהיה רגיל בהם. אחרי שקיבל את כנפי הטיס (זה היה "היום הגדול ביותר בחיי") שירת ביחידתו כטייס והגיע לדרגת סגן. הוא הצטרף לצבא הקבע בפברואר 1969 ומאחר שמפקדיו הכירו בכושרו ובכשרונותיו, הועבר לאחר תקופה קצרה להדרכת פרחי טיס. בעבודתו זאת מצא את מותו, בעת מילוי תפקידו ביום כ"ד בטבת תש"ל (1.1.1970), והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

  מפקד בית הספר לטיסה כתב במכתב תנחומים להוריו: "דרכו בחיל האויר, אף כי נקטעה באמצע, הייתה רצופה הישגים. - - - כמפקדו בעת האחרונה ידעתי להעריך במיוחד את תכונותיו התרומיות, שהתבטאו בצניעות, בענווה, בשיתוף פעולה ובשמחת יצירה. - - - יכול אני להבטיחכם, שאתם יכולים להתגאות בבנכם המסור, שנפל בעת מילוי תפקידו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!