שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מנחם (בביק) סובול

  נפל ביום י"ד בתשרי תש"ט (17/10/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תש"ט (17/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: חדוה ואברהם
  יישובים: גבעת השלושה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גבעת השלושה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תש"ט (17/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: חדוה ואברהם
  יישובים: גבעת השלושה

  סיפור חייו

  בן חדוה ואברהם, נולד ביום כ' בתמוז תרפ"ט (28.7.1929) בבנימינה ונתחנך בבית-עמלים לעבודה ולאהבת-עבודה. לאחר שסיים את בית-הספר היסודי בבנימינה למד שנה ביגור ומשם עבר ללמוד בבית-הספר המחוזי בגבעת השלושה. היה בקי בכל ענפי החקלאות והצטיין בהם. מנחם היה מתון בהתנהגותו, רציני בעבודה, מעורב עם חבריו וחביב עליהם. בלומדו בבית-הספר בגבעת השלושה הצטרף לתנועת "הנוער העובד" והיה פעיל בה עד תום לימודיו בשנת תש"ח. הוא עמד לצאת להכשרה, אך בהתפרסם הקריאה לתלמידי בתי-הספר התיכוניים, התגייס ב- 17.4.1948 לפלמ"ח וצורף לקבוצת "ארז".

  מנחם שירת בחטיבת "יפתח", השתתף בקרבות לוד, ואחרי הקרב על אל-בורג' בסביבת לוד, צוין על-ידי מפקדו כאמיץ-לב. בהפוגה השנייה עבר עם החטיבה לנגב. גדודו ביצע את המהלך הפותח של מבצע "יואב" לפריצת הדרך לנגב - תפיסת משלטי טריז בית חנון בליל 15-16 באוקטובר 1948. מהלך זה נועד לנתק את הכוחות המצריים שמצפון לעזה ולהטעותם באשר לגזרת המאמץ העיקרי. המצרים תקפו את משלטי הטריז בעוצמה רבה ובקרב זה פגע פגז במשלט ושמונה חיילים כוסו במפולת. מנחם הצליח להצילם, אך נפגע מצרור כדורי מכונת-ירייה ונפל, ביום י"ד בתשרי תש"ט (17.10.1948). נקבר בדורות. בן 19 היה בנופלו.

  ביום י"ז באייר תש"י (4.5.1950) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנתניה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!