שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מנחם-מנדל (מנדל) בידרס

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ח בתמוז תשכ"ט (04/07/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בתמוז תשכ"ט (04/07/1969)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואליהו
  יישובים: כפר יונה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר יונה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בתמוז תשכ"ט (04/07/1969)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואליהו
  יישובים: כפר יונה

  סיפור חייו

  בן אליהו ומרים. נולד ביום כ"ז בסיון תש"ו (26.6.1946) בשלהי מלחמת העולם השניה, בעיר טשקנט שברוסיה. בשנת 1950 עלה ארצה עם משפחתו, שהשתקעה בכפר יונה. הוא למד בבית הספר היסודי "עמל" בכפר יונה והמשיך כשנתיים בבית הספר התיכון מקצועי "נעורים" שליד נתניה. אף על פי שהיה תלמיד כשרוני ומצטיין, נאלץ להפסיק את לימודיו ללא עת ולצאת לעבודה כדי לעזור בפרנסת הבית. למרות זאת לא זנח כליל את הלימודים והמשיך ללמוד בתיכון ערב. הוא היה חבר פעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד" והשתתף בחוגים לריקודי עם וזמרה בכפר. למרות תלאות החיים וקשייהם היה מלא שמחת חיים.

  מנחם גויס לצה"ל בנובמבר 1963 והוצב לחיל התותחנים. בעת שירותו הסדיר עבר בהצלחה קורסים שונים ואף שירת - לפי בקשת מפקדיו - שנה בצבא הקבע. לאחר שחרורו עבד תקופה מסוימת כאזרח, אולם בגלל רגש החובה שפיעם בו ידע כי מקומו עם המתנדבים ועם פרוץ מלחמת ששת הימים חזר לצה"ל - ליחידתו ולתפקידו. הוא היה קצין רכב ביחידת מרגמות כבדות מתנייעות וביצע את תפקידו בהצטיינות. מפקדיו העריכו את עבודתו ואת רוחו הטובה. פקודיו אהבו אותו בגלל טוב לבו ואהבת הצדק שלו. מפקדיו עודדוהו להמשיך בלימודים והוא סיים בהצלחה קורס להשתלמות חינוכית, שנערך במדרשה הצבאית להשכלה בירושלים. ביום י"ח בתמוז תשכ"ט (4.7.1969), נפל רב סמל מנחם בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנתניה. הניח אישה וילדה קטנה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!