שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מעוז (מעוזי) בניה

  נפל ביום ט"ז בסיון תשל"ה (26/05/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בסיון תשל"ה (26/05/1975)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ושרגא
  יישובים: יבנה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  יבנה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בסיון תשל"ה (26/05/1975)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ושרגא
  יישובים: יבנה

  סיפור חייו

  בן שרגא וחיה. נולד ביום י"ב בניסן תשי"ז (12.4.1957) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי שבבית-חנן וסיים את לימודיו בית-הספר התיכון הטכני שביבנה. היה תלמיד נבון וחרוץ, ערני וידידותי. מוקף תמיד ידידים ומעורב בכל הפעילויות החברתיות בבית- הספר. אהוב היה על מוריו ועל חבריו. הללו מספרים, כי מעוז היה רודף צדק וכי מעולם לא יכול היה לעמוד מן הצד, כאשר האמין כי מקפחים את אחד מחבריו. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' שבראשון-לציון ובמסגרת זו התאמן בג'ודו ובקראטה. היה מרבה לקרוא ספרים ופרק-זמן מסוים שימש כספרן בספריית בית-הספר. אחד מתחביביו היה החריטה והפליא לעשות ביצירת עבודות עדינות ממתכת.

  מעוז היה בחור חברותי ועליז. מצד אחד ביקש להיות במרכז ההתעניינות של חבריו ומצד אחר אהב לעזור לזולת. העריץ את אחיו ואת אחותו, ותמיד רצה לעשות מעשים טובים כדי שבני-משפחתו יתגאו בו. שמר על קשר הדוק עם בני-משפחתו והיה בן מסור להוריו. במלחמת יום-הכיפורים התנדב לעבוד כאח בבית-החולים קפלן ואף שימש כמורה מחליף בבית-ספר בחולון.

  מעוז גויס לצה"ל במרס 1975 והוצב, לפי בקשתו, לחיל-הים. לאחר הטירונות נשלח לשרת על ספינת ה'דבור'.

  ביום ט"ז בסיון תשל"ה (26.5.1975) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!