שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מרב עפרוני

  חלל מערכות ישראל
  נפלה ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17/09/1987)
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17/09/1987)
  בת 21 במותה
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתה: רם און
  הורים: נאוה ומשה
  יישובים: עין חרוד מאוחד
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  עין חרוד מאוחד
  בני המושבים
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17/09/1987)
  בת 21 במותה
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתה: רם און
  הורים: נאוה ומשה
  יישובים: עין חרוד מאוחד

  סיפור חייה

  בת נאוה ומשה. נולדה ביום י"ט בכסלו תשכ"ז (2.12.1966) באילניה (סג'רה), הבכורה בארבע בנות. בתום לימודיה היסודיים המשיכה בחטיבת-הביניים 'ניר העמק' בעפולה ובבית-הספר התיכון 'אורט עמק חרוד' בקיבוץ עין חרוד. בסיום לימודיה יצאה מרב לשנת שירות בגרעין 'עודד'. טרם גיוסה לצה"ל יצאה מרב לקורס רכזות תנאי שירות במסגרת קורס קדם-צבאי. היא סיימה את הקורס בציון גבוה ובהערכות טובות במיוחד.

  בסוף חודש ינואר 1986 גויסה מרב לשירות חובה בצה"ל. היא סיימה טירונות ולבקשתה הוצבה בחטיבת גולני. מרב נשלחה לשרת כמש"קית ת"ש בבסיס הטירונים של החטיבה. היא התבלטה באישיותה המיוחדת וביכולתה להבין ולהקשיב לחיילים בתקופה הראשונה והקשה לשירותם בצה"ל. לאחר כשנה בבסיס הטירונים ביקשה מרב לעבור ולשרת באחד מגדודי החטיבה. היא היתה עם הגדוד בכל מקום: במפקדת הגדוד, בנבי-מוסא וכן בחרמון, וכשהגדוד היה בקו הקדמי. לדברי מפקדה, מרב ביצעה תפקידה על הצד הטוב ביותר.

  ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17.9.1987) נפלה מרב בעת מילוי תפקידה. היא נפטרה בבית-החולים 'הדסה' בירושלים ממחלת דם קשה והובאה למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין במושב רם און. הותירה אחריה הורים, ושלוש אחיות - הלה, הדר ומור.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "מרב עברה במהלך שירותה מספר קרבות על זכויותיהם של חייליה. היא נלחמה ללא ליאות, תוך דאגה אמהית ומסירות אין-קץ, על-מנת שכל חייל יזכה לקבל את שהוא צריך ונזקק..."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!