שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מרדכי כנעני

  נפל ביום ט"ז בחשון תשי"ד (25/10/1953)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בחשון תשי"ד (25/10/1953)
  בן 29 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: גבת
  הורים: דבורה ומנחם
  יישובים: נהלל
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נהלל
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בחשון תשי"ד (25/10/1953)
  בן 29 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: גבת
  הורים: דבורה ומנחם
  יישובים: נהלל

  סיפור חייו

  בן מנחם ודבורה. נולד ביום ב' בתשרי תרפ"ה (30.9.1924) בורשה, בירת-פולין. בבית-הוריו בילדותו קיבל חינוך תורני. בשנת 1934 עלה יחד עם הוריו לארץ. ההורים השתקעו בגבת, שם נמצאו בניהם אשר קדמו להם בבואם. בן עשר היה מרדכי אז והמשיך בלימודיו בבית-הספר בנהלל והצטיין בהם בחריפותו ובתפיסתו. התעניין במוסיקה ובספורט. השתייך לתנועת "הנוער העובד". בהתבגרו התחיל עובד במקומות-עבודה שונים ובמשך תקופת-נדודים זו הלכה וגברה בלבו המשיכה לעבודה חקלאית. לפני מלחמת-הקוממיות שירת בצבא הבריטי אך כשפרצה מלחמת ישראל על עצמאותו הצטרף לשורות-צה"ל והשתתף בכמה וכמה קרבות בהם גילה עוז-רוח והתמדה. הצטיין במיוחד בקרבות לטרון וקקון. כתום המלחמה חזר לחיים האזרחיים ועבר

  לרחבי-הנגב. נמשך למפעלי-המים של "מקורות", השתלם בעבודת הטרקטור ועד-מהרה התמחה במקצועו (חפירת-תעלות, הנחת-צינורות, חפירת-סכרים וכו'). במשך כל התקופה הזאת לא נטש את לימודיו ונרשם במוסד להשתלמות בכתב. נאמן, ישר ועצמאי בהליכות-חייו ומסור למשפחתו. ביום ט"ז במרחשון תשי"ד (25.10.1953) נפל בשעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בגבת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!