שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מרדכי (מרק) קנבל

  נפל ביום י"ז באב תש"ל (19/08/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באב תש"ל (19/08/1970)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: חלינה ולייבו-משה
  יישובים: עכו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  עכו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באב תש"ל (19/08/1970)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: חלינה ולייבו-משה
  יישובים: עכו

  סיפור חייו

  בן לייבו משה וחלינה. נולד ביום י"א באייר תשי"ב (6.5.1952) בשוידניצה שבפולין ובשנת 1957 עלה עם משפחתו לארץ. מרדכי למד בבית-הספר היסודי "התומר" ובבית-הספר התיכון המקצועי על שם ג'ו דרסקי בעכו והיה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד". הוא אהב את נופי הארץ ולכן הרבה בטיולים בכל הארץ על גבי קטנוע שאביו קנה לו. הוא נהג לומר על המסעות האלה: "כשאתה נמצא לבדך בטבע אתה נתון להרהורי לבך". כאשר עזב את התנועה ארגן על דעת עצמו יציאה לעבודה לקיבוצי העמק בימי החופש הגדול. כמו כן היה מארגן משחקי התעמלות וכדורגל ואהב לעסוק בהרמת משקולות ובריצה. בשעות הפנאי הקדיש זמן לאוספי בולים, מטבעות וגלויות וגם להרכבת דגמי מטוסים ואוניות. הוא היה בעל מרץ רב, ובקריאה מצא לו מרגוע. הוא היה תאב דעת, תקיף בדעותיו ובעל שאיפות רבות. תמיד שאף להשיג יותר, כדי לבחון מה גבול יכולתו. יחד עם זאת היה אדיב וחביב ונהג מתינות וחיבה בכל אדם. חוש הצדק היה מפותח אצלו ותמיד שפט לפי חוש זה, ולא על פי שרירות לב. חברו אמר עליו לאחר נפלו: "מרדכי היה חבר טוב, נאמן, בעל מרץ, פיקח ותקיף בדעותיו". תמיד אהב לעזור בכל והיה נותן עזרה נפשית וגם חמרית וכך עודד כל אדם. אהבתו לבעלי חיים נגעה ללב ממש. הוא היה מביא הביתה בעלי-חיים שנפגעו, כגון ציפור שבורת-כנף, או כלב שנאבק על חייו. לפעמים היה נוטל את חכתו ויוצא לדיג בחברת אביו. לפני גיוסו למד בבית-הספר הטכני בחיפה.

  מרדכי גויס לצה"ל בתחילת מאי 1970 והוצב לחיל השריון. ביום י"ז באב תש"ל (19.8.1970), נפטר בעת שירותו ממחלה והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!