שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה -אהרן (משה'לה) ונסובר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 25 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: כפר ורבורג (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויחיאל
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 25 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: כפר ורבורג (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויחיאל
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שרה ויחיאל, נולד ביום י"ח בטבת תרפ"ד (26.12.1923) בפולין, ובשנת 1934 עלה ארצה עם הוריו. אחרי שסיים ללמוד בבית-ספר עממי בתל-אביב הצטרף ל"נוער העובד" ופעל בו גם לאחר שבגר. חבריו קראו לו בחיבה "משה'לה". למרות הניגודים החריפים בין אביו ובינו בענייני השקפות חברתיות היה מסור מאוד למשפחה. כשהתנדב אביו לצבא במלחמת-העולם השנייה ונפל בשבי הגרמני, התמסר משה לעבודה מאומצת (היה פקיד בבנק האפותיקאי בתל- אביב) כדי לעזור לפרנסת המשפחה ולהיות אב ומחנך לאחיו ולאחיותיו הקטנים ממנו. מעמסת החובה והאחריות השרתה עליו רצינות שלמעלה מגילו. היה נוח לחבריו, ותרן בהליכותיו עימהם, צייתן לפקודות ונכון למילוי חובות, אם כי לא הסתיר תחת לשונו דעות ביקורתיות שהיו לטובת הנושא הנדון. משנת 1939 ואילך היה חבר פעיל ב"הגנה", בגיוס מלא בחי"ש המגויס בשנות מלחמת-העולם ואחר-כך זמן-מה בשירות הש"י.

  למחרת החלטת עצרת האו"ם על חלוקת הארץ התייצב לשירות המולדת. תחילה שירת בהגנת תל-אביב וסביבתה ואחר-כך באחת הפלוגות בחטיבת "גבעתי". הוא עבר עם גדודו קרבות קשים בדרום, השתתף בקרבות לטרון ובדרום ובנגב הצפוני. סירב לקבל דרגות ותוארי-פיקוד, אך משימות נטל עליו ברצון ובהתנדבות. באחרונה היה מפקד ג'יפ ב"שועלי שמשון" ובעת נסיגתם תוך כדי קרב מבית-עפא נשאר עם מפקד הפלוגה, אריה קוצר, באחרון הג'יפים שחיפו על הנסוגים ושניהם נפלו בעלות הג'יפ על מוקש במבוא הכפר ביום ח' בתמוז תש"ח (15.7.1948).

  ביום כ"ז בכסלו תש"ט (29.12.1948) הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בכפר ורבורג.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!