שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה (מוישיק) שבט

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז באייר תשכ"ז (06/06/1967)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באייר תשכ"ז (06/06/1967)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ודב
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באייר תשכ"ז (06/06/1967)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ודב
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן דב ורחל. אביו היה חבר ה"הגנה" והשתתף במלחמת השחרור; סבו מצד האם-ממתיישבי עכו הראשונים, הקדיש את רוב זמנו למען הביטחון. משה נולד ביום י"ט באלול תש"ח (23.9.1948) בחיפה- בעיצומה של מלחמת הקוממיות. מוישיק היה בן מסור ואח אוהב לגילה. משה החל לנגן בחליל ובגיל תשע התקבל לתזמורת הנוער בחיפה וניגן בקלרינט. בזמן חברותו בתזמורת חיפה נבחר להשתתף בנגינה בהסרטת הסרט "אקסודוס". בבית הספר השתתף בפעולות חברה שונות: עסק בספורט, שיחק כדורסל, אהב לשחות בים ולקרוא ספרים. מוישיק השתייך לתנועת "הנוער העובד" וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון על-שם לוינהרץ שבקרית-מוצקין.

  במאי 1966 התנדב לחיל-צנחנים ועבר קורס חובשים קרביים. בעוד הוא משרת בשירות סדיר פרצה מלחמת ששת הימים. בקרב שנערך ליד עזה, ביום הראשון לקרבות, הוא כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967), שעה שהמחלקה נקלעה לאש מרגמות וטנקים, מוישיק ניסה לחלץ ולחבוש פצועים גם לאחר שנפצע. בסיומו של קרב, אש האויב הכריעה את מוישיק והביאה לנפילתו. מוישיק הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת-חירום בבארי,והועבר לאחר זמן למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה. בספר "האילנות שנגדעו", הוא ספר זיכרון לבנים של קרית-חיים שנפלו במלחמת ששת הימים, הובאו תולדותיו ומשהו מעיזבונו. המועצה המקומית של קרית- מוצקין הוציאה חוברת לזכר הבנים שנפלו- והוא ביניהם. שמו הוזכר גם בספר "השבח להם" למרדכי נאור.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!