שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה מילר

  נפל ביום כ"ב באב תשל"ח (25/08/1978)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב באב תשל"ח (25/08/1978)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: יהודית ושרגא
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב באב תשל"ח (25/08/1978)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: יהודית ושרגא
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייו

  בן שרגא ויהודית. נולד ביום י"א בטבת תשי"ט 22.12.1958)) בכפר- סבא. את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר 'בן-צבי' שבמקום. בזמן לימודיו בבית-הספר היסודי היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ונמנה עם חברי החוג לטיסנות בתנועה. הוא מצא עניין בתחום האלקטרוניקה והחליט לקנות דעת בענף זה. הוא נכנס ללמוד בבית-הספר המקצועי 'אורט' שבכפר-סבא, במגמת האלקטרוניקה, ועשה חיל בלימודיו. במסגרת הלימודים עשה פרוייקטים אחדים, כגון: רדיו טרנזיסטור ורשמקול. מטבעו היה ילד שקט ונוח. מנומס, אהוב ומקובל על חבריו. לאחר שסיים את לימודיו בכפר-סבא, עבר לבית-הספר הטכני של חיל-האויר והוכשר כטכנאי-קשר בחיל. כן השלים קורס לטכנאי-מטוסים.

  משה גויס לצה"ל במחצית יוני 1977 והוצב לחיל-האויר. הוא התחייב לתקופת-שירות ב'קבע' כדי לעבוד ולהשתלם במקצועו (אלקטרוניקה). ביחידתו נחשב כחייל טוב, מסור ואחראי, וחבריו לשירות אהבו אותו בזכות יושרו, כנותו וצניעותו.

  ביום כ"ב באב תשל"ח 25.8.1978)) נפל משה בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית- העלמין שבכפר-סבא. השאיר אחריו הורים ושלוש אחיות. לאחר מותו הועלה לו דרגת רב-טוראי.

  במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "הזדעזעתי לשמוע על נפילתו של משה. הוא היה לכם בן יקר ולנו חייל טוב ומסור, המיטיב עם כולנו. רב היגון והצער, ואין מלים מפי לנחמכם. משה שירת ביחידתי והיה חייל מסור, ששימש דוגמה לכולנו בטוב-לבו ובמסירותו לתפקידו ולתפקידים אחרים שקיבל ומילא ללא-דופי. לעד נשמור וננציח את זכרו בקרבנו".

  בני-משפחתו הנציחו את שמו בבית-הכנסת 'שערי-ציון' שבכפר-סבא.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!