שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מתתיהו קוזולוביץ

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י' בסיון תש"ה (22/05/1945)
  מידע כללי

  נפל ביום י' בסיון תש"ה (22/05/1945)
  בן 22 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: קזרטה
  הורים: צילה וגדליה
  יישובים: גבעתיים
  קנים/סניפים: קן בורוכוב
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גבעתיים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י' בסיון תש"ה (22/05/1945)
  בן 22 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: קזרטה
  הורים: צילה וגדליה
  יישובים: גבעתיים
  קנים/סניפים: קן בורוכוב

  סיפור חייו

  בן צילה וגדליה. נולד בשנת תרפ"ג (1923) בסטושין שבפולין. בהיותו כבן שמונה עלה עם הוריו לארץ-ישראל. תחילה למד בבית-הספר העממי בשכונת בורוכוב ואחר כך המשיך לימודיו וסיימם בבית הספר המקצועי "מכס פין". הוא היה חבר ומדריך בתנועת הנוער העובד בשכונתו ומשנת 1923 גם חבר בארגון ה"הגנה". הצטיין בחריצותו, באהבת העבודה, במסירות לחברים ולחניכים ובנאמנות לאידיאולוגיה של תנועתו ולמה שנדרש ממנו בארגון ה"הגנה".

  בשנת 1942 התגייס לפלוגת חיל הרגלים שלה"באפס" הארצישראלי בצבא הבריטי. לאחר תקופת אימונים מילא, במסגרת פלוגתו, תפקידי שמירה רבים בארץ ובמצרים וכשהוקמה החטיבה היהודית הלוחמת בספטמבר 1944 הועבר אליה עם פלוגתו. לאחר שעבר סידרת אימונים בפיוג'י שבאיטליה נשלח עם יחידתו לחזית האיטלקית והעולה לדרגת קורפוראל. כאן התחבב על חבריו למשק בזכות טוב לבו, עליצותו ונכונות לעזור לזולת. במאי 1945, במערכה על נהר הסניו, נפצע בחזהו מרסיס של פגז ואחר טיפול בכמה בתי-חולים באיטליה מת על שולחן הניתוחים בנאפולי ביום י' בסיוון תש"ה (22.5.1945). הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקזרטה שבאיטליה. הניח הורים, שלושה אחים ואחות.

  שמו הונצח ב"ספר הבריגדה היהודית".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!