שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  נועם פלדמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י' באב תשל"ט (03/08/1979)
  מידע כללי

  נפל ביום י' באב תשל"ט (03/08/1979)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: גשר
  הורים: שרה ונתן
  יישובים: גשר (קיבוץ), כפר סבא, קריית עקרון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גשר (קיבוץ)
  כפר סבא
  קריית עקרון
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י' באב תשל"ט (03/08/1979)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: גשר
  הורים: שרה ונתן
  יישובים: גשר (קיבוץ), כפר סבא, קריית עקרון

  סיפור חייו

  בן שרה ונתן, נולד ביום י"ח בכסלו תש"ך (19.12.1959) בקרית- ישראל. נעם החל ללמוד בבית-הספר היסודי בכפר בני-ציון, והמשיך בבית-הספר "אוסישקין" בכפר-סבא. בתקופת לימודיו השתייך לתנועת "הנוער העובד". היה ילד מפותח ונבון, תלמיד טוב בעל סקרנות טבעית ורצון לדעת. כבר בהיותו בכיתה ד' הכריז על רצונו להיות טייס לכשיגדל. כאשר עברה המשפחה למושבה מנחמיה, נשלחו נעם ואחיו שי ללמוד בבית-החינוך המשותף בדגניה א'. הוא למד שם שנתיים וחצי, והמשיך ולמד ארבע שנים בבית-הספר התיכון בבית-ירח, שם עסק גם בספורט והיה בין טובי הרצים למרחקים ארוכים. בינואר 1974, בתקופת מלחמת יום- הכיפורים, נתקבל כ"ילד חוץ" בקיבוץ גשר. עד מהרה נשברו מחיצות הזרות, נעם השתלב בחברה ובחטיבה, וראה עצמו - וכך ראוהו הכל - כבן משק לכל דבר. נעם נמנה עם חטיבת הנוער של הקיבוץ המאוחד, הצטרף לגרעין "עודד" ויצא במסגרתו לשנת שירות מוקדמת בקרית-עקרון. במסגרת הגרעין השקיע נעם את כל מאודו בעזרה לילדים מתקשים בלימודים, בעבודה במועדונים לילדים ובפעילות בסניף "הנוער העובד" במקום.

  נעם גויס לצה"ל במחצית אוקטובר 1978, ותודות לנתוניו האישיים הוצב בחיל-האוויר ונתקבל לבית-הספר לטיסה. הוא עבר בהצלחה את כל השלבים הראשונים, כולל טיסת סולו ראשונה, ומפקדיו אמרו כי "כחניך עשה רושם מצוין". ביום י' באב תשל"ט (3.8.1979) נפל פרח הטיס נעם במילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בקיבוץ גשר. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל. השאיר הורים ואח.

  במכתב התנחומים למשפחה כתב מפקדו בין השאר: "בנכם נעם היה נעים הליכות, אהוב על חבריו ומפקדיו, בעל הישגים נאים הן בלימודים והן ברמת טיסתו".

  קיבוץ גשר הקדיש לנעם את העמוד הראשון של עלון הקיבוץ שהופיע לאחר האסון. משפחתו וקיבוץ גשר הוציאו חוברת לזכרו ובה תולדות חייו ודברי חברים ובני משפחה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!