שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ניר רחמים בורוכוף

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ו באדר תשס"ב (09/03/2002)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 22 במותו
  הורים: כוכבה ומרדכי
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ו באדר תשס"ב (09/03/2002)
  בן 22 במותו
  התגורר ב: גבעת זאב
  מקום אירוע: ירושלים - "מומנט", רחביה
  הובא למנוחת עולמים ב: גבעת שאול
  גוש: תב חלקה: ב שורה: ד
  הותיר: הורים, שלוש אחיות ואח
  ניר מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 63

  סיפור חייו

  ניר רחמים, בן כוכבה ומרדכי, נולד בירושלים בכ"ג בטבת תש"ם (12.01.1980). אח צעיר לאיריס, יוכי, דורית ודורון. למד בבית הספר היסודי "הפרדס" ברמת אשכול ובתיכון "פלדמן" בשכונת גאולה, במגמת מכונאות. במהלך לימודיו עברה המשפחה לגור בגבעת זאב.

  ניר, ילד בריא וחייכן, גדל והיה לצעיר מלא בשמחת החיים, תוסס, חכם, פיקח וחברותי. אהב לעזור, לתת ולהעלות חיוך על פני כל סובביו.

  בתום התיכון ולפני גיוסו לצה"ל היה ניר חניך במוסך "סובארו" המרכזי בירושלים, שם היה אהוב ומקובל על מעסיקיו, על עמיתיו לעבודה ועל הלקוחות.

  בשנת 1998 התגייס ניר לצה"ל, שובץ לחיל ההנדסה הקרבית ושירת בעזה. בשירות רכש חברים רבים, ששומרים על קשר קבוע עם המשפחה, מתקשים להשלים עם האובדן.

  לאחר שחרורו חזר ניר לעבוד במוסך המרכזי של "סובארו" בירושלים. משהחליט שברצונו להמשיך את לימודיו, נרשם למכון "ברליץ" כדי לשפר את ידיעותיו באנגלית. הוא למד כחודש וחצי, אך לא הספיק לסיים את לימודיו.

  במוצאי שבת כ"ו באדר תשס"ב (09.03.2002), סמוך לשעה 23:00, התפוצץ מחבל-מתאבד בתוך "קפה מומנט" ההומה אדם בשכונת רחביה בירושלים, ברחוב בן-מימון. המקום נהרס כליל, עשרות אנשים נפגעו ו- 11 נרצחו ובהם ניר, שהגיע למקום כהרגלו וישב עם חבריו ליד הבר בהמתנה לשולחן.

  בן 22 היה במותו. ניר הניח הורים, אח ושלוש אחיות, גיסים ואחיינים. הובא למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול, ירושלים.

  "היית בן אהוב, אח מסור, דוד מצחיק, משמח ומבדח", כתבו בני המשפחה, "איפה שלא היית, אם במשפחה אם בעבודה או בין חברים, השתלבת מיד ומצאת את מקומך. מעולם, כך יעידו כל מכריך, לא נראית עצוב, אלא תמיד בשמחה. וגם את הבעיה הכי קשה ידעת לפתור ברוח טובה.

  צניעותך הייתה ממידותיך הבולטות, וקיבלת הכול בענווה. היית עולם מלא, ורק עכשיו אנחנו מגלים את מלואו דרך הסיפורים והזכרונות של חברים ואוהבים, של ידידים ומכרים לעבודה. כי זה כל מה שנשאר.

  ניר, אתה עכשיו שם למעלה, אז תפעיל קצת קשרים ותבקש שעם ישראל ייגאל, שייפסקו הצרות, הפיגועים והאבידות הכואבות. נזכור אותך לעד".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!