שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  נסים פנחס

  נפל ביום א' בשבט תשמ"א (06/01/1981)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תשמ"א (06/01/1981)
  בן 26 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רפואה
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ומאיר
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  רחובות
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תשמ"א (06/01/1981)
  בן 26 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רפואה
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ומאיר
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן רחל ומאיר, נולד ביום י"ז באייר תשט"ו (9.5.1955) ברחובות. בגיל רך גילה נסים כשרון מפליא לציור ולהרכבת מבנים מדויקים מקוביות. הוא למד בבית-הספר הממלכתי ביישוב, שבו התגוררה משפחתו, בגן-יבנה. נסים הצטיין בלימודיו, וכשסיים את בית-הספר המליץ עליו מנהלו שיתקבל ללימודים בבית-הספר למחוננים בירושלים. אבל נסים, שהיה קשור מאוד למשפחתו, לא רצה להתרחק מן הבית. הוא המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון על-שם דה-שליט ברחובות. נסים הצטיין בעיקר במקצועות ריאליים. הוא אהב לקרוא, אהב ספורט, שיחק כדורגל, טניס-שולחן, ושח-מט. נסים למד לחלל בחליל ולצייר, ואחרי מותו נותר בעזבונו אוסף ציורים, פרי יצירתו.

  נסים היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד". הוא נמנה עם החוג למתימטיקה ב"מכון וייצמן" ברחובות. כתלמיד מצטיין במקצועות ריאליים, הרבה נסים לעזור לחבריו בלימודיהם. בבחינות הבגרות הוא זכה בציונים גבוהים בכל המקצועות.

  בזמנו הפנוי טיפל נסים בגינה, שנטע ליד בית הוריו. בחופשותיו הוא עזר לאביו בעבודה חקלאית, והכסף שהרוויח שימש לו בתקופת לימודיו.

  באוגוסט 1973 התגייס נסים לצה"ל, ושירת בחטיבת גולני. הוא עבר אימוני טירונות, ובמהלכם פרצה מלחמת יום הכיפורים. נסים השתתף במלחמה ברמת הגולן, ובשלב האחרון של המלחמה הוצבה יחידתו בחרמון.

  בראשית שנת 1974 נשלח נסים לקורס חובשים קרביים, סיים את הקורס בהצלחה ועד תום שירותו מילא את תפקידו כחובש קרבי. ביולי 1974 הוא עלה לדרגת רב"ט, ושנה אחת לאחר מכן עלה לדרגת סמל.

  אחרי ששוחרר משירות החובה עבד נסים תקופה קצרה כחובש בבית-החולים "קפלן" ברחובות. הכסף שחסך שימש לו ללימודיו האקדמיים. הוא נרשם לאוניברסיטה בבאר-שבע, לפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. תקופת לימודיו באוניברסיטה הייתה המאושרת בחייו. הוא חלם אז על בניית בית משלו ליד בית הוריו בגן-יבנה.

  בשנת לימודיו האחרונה, נקרא נסים לשירות מילואים בבקעת הירדן. ביום א' בשבט תשמ"א (6.1.1981), הוא נפל בעת שירותו. בן 25 שנים הוא היה במותו.

  מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "נסים היה חובש קרבי, שמילא את תפקידו בנאמנות ובמסירות, מיום הקמתה של היחידה ביחידת מילואים. אהוב ואהוד הוא היה על כל ידידיו ומכריו".

  נסים הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

  במושבה גן-יבנה הוקמה אנדרטה לזכר בני המושבה, שנפלו במערכות ישראל, וביניהם נסים. הוריו הקימו על-שמו ספרייה בבית-הספר הממלכתי, שבו למד.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!