שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  נפתלי (תליק) לוין

  נפל ביום ט' באלול תשל"א (30/08/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באלול תשל"א (30/08/1971)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: תל מונד (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ויוסף
  יישובים: תל מונד
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  תל מונד
  בני המושבים
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באלול תשל"א (30/08/1971)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: תל מונד (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ויוסף
  יישובים: תל מונד

  סיפור חייו

  בן יוסף וחנה. נולד ביום כ"ו באלול תש"י (8.9.1950) במושב חרות, ליד תל-מונד ולמד בבית-הספר היסודי האזורי שבתל-מונד. בעת לימודיו היה חבר בחטיבת תנועת המושבים ב"הנוער העובד". לאחר שהיה חוזר מבית-הספר, היה מסייע בעיבוד המשק החקלאי של הוריו. האהבה שרחש לעבודת האדמה והחיבה לחי ולצומח, שאותן ינק בבית הוריו ובמשק החקלאי, הניעו אותו ללמוד בבית-הספר התיכון החקלאי על-שם כדורי ולסיים אותו בהצלחה. בבית-הספר היה פעיל בכיתתו ונבחר לוועד-הכיתה ולנציגה בעבודות חוץ. הוא היה לדוגמה לחבריו, כראשון לכל משימה גם בעבודה וגם בחברה ועמד בראש כל המפעלים החברתיים של תלמידי בית-הספר. לפני גיוסו לצה"ל חלה אביו ועל נפתלי הוטל עול עבודת המשק, אך למרות שהיה זכאי לדחיית גיוס, החליט להתגייס, על-אף הכל.

  הוא גויס לצה"ל בראשית פברואר 1969 והצטרף ליחידת מתנדבים, בה שירת במסירות ובנאמנות. גם ביחידה הזאת היה הראשון בחבורה. הוא התקדם בסולם הדרגות עד שסיים קורס קצינים. גם בעת שירותו בצה"ל הוא נהג לבקר מדי פעם בבית-הספר, אליו היה קשור מאוד. בביקורו האחרון הוא פרש בפני ידידיו את תכניותיו על נישואין ועל הקמת משק והשתרשות באדמת השרון. ביום ט' באלול תשל"א (30.8.1971), נפל סג"מ נפתלי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בתל-מונד.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!