שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  נתן יוסף אלבום

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 27 במותו
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: חוה ויעקב
  יישובים: פתח תקווה, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  פתח תקווה
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 27 במותו
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: חוה ויעקב
  יישובים: פתח תקווה, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן חוה ויעקב-יהודה, נולד ביום ג' בתשרי תרפ"ב (5.10.1921) בעיר אונסבריק שבגרמניה. בשנת 1933, בהיותו בן שתים-עשרה, עלה עם הוריו לארץ-ישראל. הוא גדל בפתח תקווה. למד בשקידה והצטיין בלימודיו בבית-הספר העממי. משגמר את חוק לימודיו יצא לעבודת חשמלאות בתל-אביב. המשיך ולמד בערבים בבית- הספר על שם מכס פיין. היה מדריך ב"נוער העובד", וחבר ב"הגנה" משנתו השש-עשרה.

  במלחמת-העולם השנייה התגייס לחיל-המהנדסים בארמיה השמינית הבריטית. שנתיים שירת במצרים ובלוב, עבד במפעל החשמל של טוברוק, ואחרי-כן עבר לבית-נבאלה. בזמן שהותו במצרים עזר לארגן את הנוער היהודי למען ציון עד שהשלטונות הבריטיים אסרו עליו פעולה זו.

  כעבור ארבע שנות שירות חזר לפתח תקווה. עם עוד חייל משוחרר הצליח להקים לו חנות ובית-מלאכה לצרכי חשמל ואף בנה לו בית בישראל.

  עם ראשית התקפות הערבים על הכפרים הסמוכים יצא לשמירה בלילות. כחייל בחטיבת "אלכסנדרוני" השתתף בקרב הראשון על לטרון, בכפר סבא הערבית ואחר-כך בחזית מג'דל-ראש העין. יומיים לפני מותו נעקץ על-ידי עקרב, ואף-על-פי שלא החלים מעקיצה זו נשאר במחנה ויצא לעמדות לעזרת חבריו. ב-15 ביולי 1948 בערב החליפה פלוגתו פלוגה אחרת מהחטיבה במשלטים שממזרח לקולה וטרם הספיקה להיערך ולהתחפר כהלכה במקום. למחרת בבוקר תקפו כוחות הלגיון את המשלט. כשהם מסתייעים באש ארטילרית ושריוניות, שטפו את עמדות המחלקה במשלט הקדמי ואילצו את הפלוגה לסגת. בקרב זה נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16.7.1948). השאיר אחריו אישה.

  עם איסוף חללי המערכה הזאת, אשר הערבים התעללו בגוויותיהם, נקבר בקבר-אחים בנתניה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!