שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  נתן רוסו

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ו בכסלו תשנ"ב (03/12/1991)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בכסלו תשנ"ב (03/12/1991)
  בן 38 במותו
  דרגה: רב סמל בכיר
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: ג'ויה וקרידו
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בכסלו תשנ"ב (03/12/1991)
  בן 38 במותו
  דרגה: רב סמל בכיר
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: ג'ויה וקרידו
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייו

  בן ג'ויה (לאה) וקרידו. נולד ביום ד' בסיוון תשי"ג (18.5.1953) בכפר סבא. ילדותו עברה עליו בשכונת 'עלייה' והוא למד בבית-הספר היסודי ע"ש בן צבי. המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון 'אורט שפירא' ולאחר-מכן עבר לבית-הספר 'אונים'.

  היה ילד חברותי מאד, מוקף תמיד בחברים והיה פעיל בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. היה כשרוני בתחומים רבים, לרבות בתחום המוזיקה. את כשרונו המוזיקלי מימש בנגינה בטרומבון והיה חבר בתזמורת הנוער בעיר. בבגרותו ניגן באורגן והשתתף במקהלת זמר. נתן הצטיין גם בקול ערב ואהב לשיר. בין תחביביו הרבים: צילום וטיסנאות.

  גויס לשירות חובה בחודש מאי 1971 והוצב לשרת בחיל החימוש, בתפקיד מכונאי רכב. בתקופת שירותו נשלח לבסיס אבו רודס בסיני, שם הרבה לערוך טיולים ומסעות בסביבה ולצלול בים סוף בשעות הפנאי. הוא סיים את שירות החובה שלו במאי 1973 והצטרף לשורות צבא הקבע. התקדם בסולם הדרגות הצבאי עד דרגת רב-סמל.

  במרס 1975, לאחר תקופת היכרות וחברות ממושכת, נשא לאישה את מלי, אשר שירתה אף היא בצבא הקבע. לבני הזוג נולדו שלושה ילדים - עדי, טלי ואוהד ולאחר החזרת סיני התגוררה המשפחה בכפר סבא. נתן היה אדם נעים הליכות, חברותי ובעל חוש הומור. אדם אוהב ותומך לבני משפחתו ומפקד מבין ומתחשב כלפי פקודיו.

  נתן נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ו בכסלו תשנ"ב (3.12.1991) בעת שיטפון שפקד את בסיסו וגופתו נמצאה רק כעבור שנים-עשר יום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בכפר סבא. השאיר אחריו אישה, שלושה ילדים, הורים אחות - כוכבה ואח - שמעון. לאחר מותו הועלה לדרגת רב-סמל-בכיר.

  בדברי ההספד לזכרו כתב מפקדו של נתן, שהיה איש מקצוע מעולה ומפקד, שפקודיו העריצוהו וסרו למרותו ללא עוררין, אולי בזכות אורך הרוח והאופטימיות הנדירים שניחן בהם.

  אלמנתו והמשפחה ביקשו להנציח את שמו בבית-הכנסת בכפר סבא ובהקדשת ספרייה תורנית לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!