שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  סנדו (יששכר) וולט

  נפל ביום כ"ו בשבט תש"ל (02/02/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בשבט תש"ל (02/02/1970)
  בן 23 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בלומה ואברהם
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בשבט תש"ל (02/02/1970)
  בן 23 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בלומה ואברהם
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן אברהם ובלומה. נולד ביום י' באדר תש"ז (2.3.1947), בסלפנבן, שבאוסטריה. כשהיה כבן שנה עלתה משפחתו ארצה. יששכר למד בבית-הספר היסודי "אליאנס" בשכונת מנשייה ובבית-הספר על שם וייצמן שביפו. היה חניך תנועת "הצופים" וגם חבר ב"צופי-הים" ביפו, עד שהתחיל ללמוד בבית-הספר התיכון המקצועי "אורט" ביפו. בתקופה זאת היה חבר גם בתנועת "הנוער העובד והלומד". אהב את השחייה בים בכל עונות השנה וכן היה חובב טניס. בשעות הפנאי אהב לקרוא הרבה. היה חבר מסור לכל חבריו ונכון לעזור תמיד גם לאנשים זרים.

  גויס לצה"ל במאי 1966 והצטרף ליחידה קרבית. סנדו סיים קורס מ"כים ולאחר מכן המשיך בקורס מש"קי-חבלה. זמן מה טיפל בגיוס טירונים ושימש כסמל מחלקה. החיילים אהבו אותו, עד כדי הערצה, וכאשר גמרו את הטירונות לא רצו להמשיך בלעדיו. בסוף יוני 1969 חתם לשירות של שישה חודשים בצבא הקבע ומפקדיו היו כה מרוצים ממנו עד שביקשוהו לחתום על תקופה נוספת. הוא נשמע להם וחתם לעוד שנה אחת. הוא עבר ליחידה אחרת - אך כעבור שבועיים, ביום כ"ו בשבט תש"ל (2.2.1970), נפל בעת מילוי תפקידו בבקעת הירדן. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

  במכתב התנחומים להוריו כתב מפקד יחידתו: "בנכם שירת במשך שירות החובה בגדוד הנדסה קרבית והשתתף כמפקד בפעולות רבות בסיני ובתעלה. הוא רכש לו שם של מפקד אחראי ומסור לתפקידו. למרות ידיעתו את הקשיים בתפקיד זה, התנדב להמשיך לשרת בשירות קבע בבקעת הירדן ותוך זמן קצר התחבב על חבריו ובלט ברצינותו ובנכונותו לבצע את כל המוטל עליו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!