שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עודד גבעון

  נפל ביום י"ז בתשרי תשל"ד (13/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתשרי תשל"ד (13/10/1973)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: צילה ושלמה
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן כרמל צרפתי
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתשרי תשל"ד (13/10/1973)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: צילה ושלמה
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן כרמל צרפתי

  סיפור חייו

  הוא נולד ביום שלישי י"ב באב תשי"א (14.8.1951) לפני "שבת נחמו", ושמו נקרא עודד. כל הסימנים אמרו "כי טוב", וכך היה. עודד גדל בשכונת "רמת שאול" במורדות הכרמל, והיה לילד שופע חן וחיוכים. בכל מקום נמשכו אליו חברים, והוא כבש את ליבם של מבוגרים ושל צעירים בחיוכו הלבבי, ביחסו החברותי, בנימוסיו המושלמים ובשובבותו הרעננה. עודד סיים את לימודיו בבית הספר היסודי "רמות", והיה חבר ומדריך בתנועת "הנוער העובד והלומד". בכל לבו אהב את הטבע ואת הנוף, וטיולים היו לגביו בילוי מהנה ביותר. היו אלה טיולים ברגל, באופניים, במכונית, עם חבר או שניים, בחברה גדולה וגם עם המשפחה. כשקיבל את מצלמתו הראשונה החל לצלם בכל הזדמנות. המצלמה לוותה אותו בכל מקום - עד הסוף. בין תחביביו היו איסוף בולים וספורט, ובעיקר אהב לשחות בים. לעודד היה כשרון בולט למשחק, והיה משעשע את הקרובים לו בהצגותיו העליזות והמצחיקות. בהגיעו למצוות עלה עודד לתורה, ובקולו הערב שר את ההפטרה "נחמו, נחמו עמי". את לימודיו התיכוניים המשיך עודד בבית-הספר המקצועי על-שם שוב, ולמד מכשירנות. שם הצטיין בהתעניינותו ובכשרונו בתחום הטכניקה, ביחסו החיובי לעבודה ובביצוע קפדני ואחראי של עבודתו. כשסיים את לימודיו נסע עם חברו הטוב לטיול בחוץ לארץ. זמן רב תכננו את פרטי הטיול, אולם כעבור שבועיים מיום יציאתם נפל אחי חברו, ושניהם יחד חזרו ארצה.

  עודד גויס לצה"ל בנובמבר 1969, והוצב לחיל חימוש. שם עבר קורס לטכנאי צריח ושירת בשריון עד יולי 1971 אז הגיע, לשמחתו, לקורס קצינים. ב-8.2.1972 הוסמך כקצין חימוש, ותפקיד זה מילא עד הסוף. חבריו ומפקדיו העריכו אותו מאוד כחייל למופת, כחבר מסור ונאמן וכקצין מעולה. את שירותו עשה בצפון הארץ ובגולן. עקב תפקידו הרבה לסייר ברמה ואהב את הנוף הפראי והיפה של רמת הגולן. בשנת 1971 נשא עודד לאישה את חברתו מנעוריו ובשנת 1972 נולדה בתם. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים שירת עודד בצבא הקבע. ביום השביעי למלחמה, ביום י"ז בתשרי תשל"ד (13.10.1973), יצא עודד בג'יפ לרמה כדי לאתר טנקים פגועים. הג'יפ עלה על מוקש, ועודד נהרג ביום השבת ברמת הגולן. אחרי מותו הועלה לדרגת סרן. עודד הובא לקבורה בקרית טבעון. השאיר אחריו אישה, בת, הורים, אח ואחות. עודד החייכני, העליז והשובב היה טוב כולו: בעל ואבא טוב, בן ואח טוב, נכד וחתן טוב, ומעל הכל חבר טוב במלוא מובן המלה. תמיד היה מוכן לתת את הכל, בלי לצפות לתמורה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!