שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עופר פרציג

  נפל ביום ד' בשבט תשמ"ו (14/01/1986)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בשבט תשמ"ו (14/01/1986)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: עדינה ומרדכי
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן נווה שאנן, קן קריית חיים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בשבט תשמ"ו (14/01/1986)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: עדינה ומרדכי
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן נווה שאנן, קן קריית חיים

  סיפור חייו

  בן עדינה ומרדכי. נולד ביום כ"א בכסלו תשכ"ו (15.12.1965) בחיפה. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי 'דינור' בנווה שאנן בחיפה, למד בחטיבת-הביניים בבית-הספר התיכון בקרית חיים, והמשיך במגמה המיכנית בבית-הספר התיכון בקרית-חיים. עופר היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד ובמסגרת זו הצטרף לגרעין 'נקרות' ועשה איתו את הכנתו לגיוס לצה"ל.

  באמצע חודש ספטמבר 1984 גויס עופר לשירות חובה בצה"ל, ובתוך מסגרת הגרעין הוצב בנח"ל במסלול של לוחמי חי"ר - של"ת, היאחזות, בט"ש, וגדוד הנח"ל המוצנח.

  ביום ד' בשבט תשמ"ו (14.1.1986) נפל עופר בעת שירותו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בחוף הכרמל בחיפה. הותיר אחריו הורים, שני אחים - אבי ועדי ואחות - ענת. בן עשרים היה במותו.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה, בין השאר: "עופר היה לוחם ביחידתנו, גדוד נח"ל היאחזויות. בתקופה זו שירת בהיאחזות נמרוד שבצלע החרמון, היאחזות המשלבת ומסמלת התיישבות וביטחון. עופר בלט בחיוניותו ובפעלתנותו, במיוחד בתחום החברתי והתרבותי. הוא תרם רבות לחבריו בני גרעין 'נקרות' ולחיילי ההיאחזות. אהוד ומקובל על כולם היה. בכל חברה קיימים מתי מעט פעילים אשר מושכים אחריהם את חבריהם ונושאים בעול העשייה לזולת ולחברה. עופר היה ממעטים וטובים אלה. בימים אלה עמד להגיע לגדוד הנח"ל המוצנח ולהגשים בו שאיפת כל נחלאי גאה, להוכיח את יכולתו לעמוד באתגרים קשים. בטוחני שעופר היה עומד ומייצג בגאווה ובכבוד את כל חברי גרעין 'נקרות'."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!