שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עזריאל (עזרי) ליובושיץ

  נפל ביום י"ב באב תשל"א (03/08/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באב תשל"א (03/08/1971)
  בן 36 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: תמימה וצבי
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באב תשל"א (03/08/1971)
  בן 36 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: תמימה וצבי
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן צבי ותמימה. נולד ביום ו' באב תרצ"ה (5.8.1935) בתל-אביב. למד בבית החינוך לילדי עובדים בתל-אביב ובבית הספר "תיכון חדש" במגמה הריאלית. הצטיין בלימודים ובענפי ספורט שונים. היה חניך פעיל ב"תנועה המאוחדת" בעודו תלמיד בבית החינוך, והצטרף ל"עדת מכורה", שהתארגנה ב-1947. עם גרעין זה עבר את פעולות ההכשרה וגדנ"ע במשקים מעין ברוך, עין גב והאון.

  עזריאל התגייס לצה"ל באוקטובר 1953 ובמסגרת הגרעין הצטרף כהשלמה לקיבוץ ניר-אליהו, משק-ספר ליד קלקיליה. עבד בענפי המשק השונים והיה ידוע בחריצותו. שנים רבות לאחר שחרורו שמר על קשר עם אנשי הקיבוץ והיה מבקר שם כפעם בפעם.

  בתום שירותו הצבאי בשנת 1956 התחיל ללמוד בטכניון בפקולטה להנדסת מכונות וייצור. סיים את חוק לימודיו בשנת 1960 וקיבל תואר ing)) .B.Sc. במשך שירותו הצבאי ולימודיו בטכניון היה פעיל בספורט, בענף הכדורסל. הוא פעל במסגרת "הפועל" תל-אביב ונבחרת צה"ל (במשחקים ארציים) וכן השתתף במסגרת נבחרת ישראל ו"אסא" (ארגון ספורטיבי אקדמאי) במשחקים בינלאומיים רבים ברוב בירות אירופה, ביניהם במשחק הניצחון של צה"ל על קבוצת הצבא הצרפתי. גולת הכותרת של פעילות זו היו המשחקים על אליפות העולם בריו-דה-ז'נירו, על גביע אירופה, אולימפיאדת רומא ומשחקי האוניברסיאדות בבוקרשט, בפריס ובסופיה.

  לאחר שעבד כשנתיים בהנדסת ייצור במפעל תעשייתי יצא בשנת 1962 לארצות הברית להשלים את לימודיו. הוא השתלם באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה וסיים בקבלת תואר M.B.A במנהל עסקים. עם שובו ארצה נרתם במרץ ללימוד ראיית-חשבון ותוך זמן קצר עמד בהצלחה בבחינות המקצועיות. הוא הוסמך כרואה חשבון ונכנס לעבוד במשרד רואי חשבון של אביו. הוא היה אדם רחב-אופקים, הצטיין בעומק מחשבה ובהירות תפיסה. הוא חתר לביצוע מושלם בכל אשר עשה.

  עזרי היה אוהב בריות ואהוב על כולם והצטיין בצניעות ובהגינות. הוא היה חבר טוב לידידיו הרבים ומוכן לעזור בכל עת. חברו לעבודה סיפר עליו: "הוא נסך בי בטחון ובעתות משבר ידע לרומם את הרוח, הרגשתי שדבריו נובעים מהלב ומהנשמה". הוא היה חובב צילום ומוסיקה, ניגן ואהב להאזין למוסיקה קלסית.

  בינואר 1971 נשא אישה. ביום י"ב באב תשל"א (3.8.1971) נפטר בעת שירותו. הניח אישה בהריון, הורים ואחות. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!