שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עמיקם (עמי) גוטליב

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18/10/1973)
  בן 25 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: יפה ויהודה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18/10/1973)
  בן 25 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: יפה ויהודה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  עמיקם (עמי), בן יפה ויהודה, נולד ביום כ"ב באדר א' תש"ח (3.3.1948) בתל אביב ולמד בבית-הספר היסודי "רמז" בקרית שלום שבתל-אביב. את לימודיו התיכוניים המשיך בבית הספר המקצועי "שבח" בתל אביב וקיבל תעודת חשמלאי מוסמך. במשך כל השנים היה חבר פעיל בתנועה המאוחדת וחבריו זוכרים אותו כבחור נחמד, ישר, אציל-נפש, נעים-הליכות ומסור לתנועה ולחברים.

  עמיקם גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1965 ולאחר שסיים סדרה של קורסים בבית-הספר לשריון, הוצב באחת מיחידות חיל השריון במקצועו כחשמלאי טנקים. הוא היה חיל טוב ומסור, שהתנדב לכל תפקיד, ולחם באומץ ובמסירות ללא גבול בכמה מהקרבות הקשים של מלחמת ששת הימים ושל מלחמת ההתשה.

  לאחר שהשתחרר משירות החובה בצה"ל, חזר עמי אל ספסל הלימודים בבית-הספר לטכנאים. שלוש שנים למד והתמחה בתחום האלקטרוניקה ואחר כך התקבל לעבודה בתעשייה האווירית. הוא התכוון להמשיך לעבוד עד שיחסוך די כסף להמשיך את לימודיו בטכניון. כאשר פרצה מלחמת יום הכיפורים, התייצב עמי ביחידתו ונשלח עם כוח שריון דרומה לסיני. הוא השתתף בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים ומילא את תפקידיו באומץ ובהקרבה. ביום שמחת תורה, כ"ב בתשרי תשל"ד (18.10.1973), נחלץ עמי לתיקון טנק שנתקע על אחד הגשרים, בעת הפריצה על מעבר לתעלת סואץ. תחת הפגזה כבדה ניסה לתקן את הרכב הפגוע, עד שהוא עצמו נפגע ונהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אישה ובת, הורים, אחות ושני אחים. בתו, שנולדה חודשיים לאחר נופלו, נקראת על שמו - בת עמי. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!