שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עמי בקרמן

  נפל ביום כ"ט בתמוז תשל"ג (29/07/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בתמוז תשל"ג (29/07/1973)
  בן 37 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל מודיעין
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אטקה ויוסף
  יישובים: שפיים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  שפיים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בתמוז תשל"ג (29/07/1973)
  בן 37 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל מודיעין
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אטקה ויוסף
  יישובים: שפיים

  סיפור חייו

  בן יוסף ואטקה. נולד ביום ד' בתשרי תרצ"ז (20.9.1936) בקיבוץ שפיים, למד והתחנך בקיבוץ וסיים שם את לימודיו בבית הספר היסודי ובבית הספר התיכון. כן היה חבר בתנועת "הנוער העובד". בקיבוץ ספג את רוח העבודה וההתנדבות, החברות והמסירות, האמונה והערכים, ששימשו נר לרגליו בדרך חייו. עמי הצטיין בלימודים, בעיקר במקצועות הריאליים, ושאף להרחיב ולהעשיר את ידיעותיו והשכלתו בכל אשר יכול. הוא אהב ספורט והיה בקי בשמותיהם ובהישגיהם של ספורטאי העולם והארץ. הוא התאמן רבות בענף הכדורסל והקים אף קבוצה במשק, עמד בראשה והוביל אותה לנצחונות מרשימים. במרוצת הזמן אף זכה לתואר שופט כדורסל. עמי גם אסף בולים בהתלהבות והשאיר אחריו אוסף מצוין ומסודר להפליא. הוא אהב את הארץ והרבה לשוטט לאורכה ולרוחבה. הוא השתדל להקנות אהבה זו לארץ גם לאחרים ובזכות בקיאותו הוענקה לו תעודת מדריך תיירים מוסמך.

  עמי התגייס לצה"ל במחצית אוגוסט 1955 והוצב לחיל המודיעין. לאחר הטירונות עמדו מפקדיו על הפוטנציאל הטמון בו ושלחוהו לקורס קצינים, והוא סיים אותו בהצלחה. מאז, במשך שמונה-עשרה שנה, עמד בהצלחה בקורסים שונים - קורס קציני מודיעין, קורס מ"פים בשריון, קורס מפענחי תצלומים, ולבסוף נתקבל לבית הספר לפיקוד ומטה ומילא בו תפקידים רבים - וביניהם מדריך פענוח ומדריך קציני מודיעין. בכל תפקידיו עשה חיל והיה אהוב על מפקדיו ועל פקודיו כאחד. בתקופת לימודיו בפו"מ הכריעה אותו המחלה הממארת שכרסמה בו. ביום כ"ט בתמוז תשל"ג (29.7.1973), נפטר רס"ן עמי בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול. השאיר אישה ושלושה ילדים.

  ליד הקבר הפתוח הספידו ראש אמ"ן שאמר: "התפקידים אותם מילא עמי היו תפקידים קשים ואחראיים, אשר במהלכם התגבשו אופיו ויכולתו כחייל בצה"ל ואותם הביא לביטוי בהכשרת דורות של קצינים צעירים. נכונותו וההתמסרות ללא גבול וויתור על חיי משפחה תקינים, מאפיינים ומלווים את כל המשימות אותן מילא. באופי שירותו, בדרך הכשרתו ובאופן שבו מיל את תפקידיו, היה לדמות מוכרת ואהודה על כל חבריו. - - - הוא ניחן באופי חזק ובמרץ בלתי נדלה וידע למלא בשלמות כל משימה שהוטלה עליו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!