שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ענת (נתי) היסטר

  נפלה ביום ח' בשבט תשמ"ה (30/01/1985)
  מידע כללי

  נפלה ביום ח' בשבט תשמ"ה (30/01/1985)
  בת 19 במותה
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתה: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: אהובה וצבי
  יישובים: קריית טבעון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית טבעון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפלה ביום ח' בשבט תשמ"ה (30/01/1985)
  בת 19 במותה
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתה: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: אהובה וצבי
  יישובים: קריית טבעון

  סיפור חייה

  בת אהובה וצבי, נולדה ביום כ"א באייר תשכ"ו (11.5.1966) בקריית טבעון. מילדותה הייתה ענת ייחודית בהופעתה ובאישיותה. יפת-נפש ויפת-תואר היא הייתה, עדינה, רגישה, בעלת חוש אסתטי מפותח ואהבה לטבע ויופי. ענת למדה בבית-הספר היסודי "רימונים" ובבית-הספר התיכון על-שם גרינברג בקריית טבעון. מנערותה היא השתייכה לתנועת "הנוער העובד והלומד", והייתה פעילה ב"הפועל" ובגדנ"ע. ענת הצטיינה בענפי ספורט רבים, ביניהם שחייה, ריצה, קפיצה וכדורסל. בכל עיסוקיה הספורטיביים היא פעלה בהתמדה ובהצטיינות. עד מועד גיוסה לצה"ל הספיקה ענת לצבור עשרות תעודות הצטיינות בענפי ספורט שונים, ובייחוד הצטיינה בענף השחייה והאתלטיקה הקלה. היא השלימה קורס אימון מרוכז בבסיס גדנ"ע, וסיימה קורס מד"צים. ב"אוהלו" שעל חוף הכינרת עברה ענת קורס שיט בקיאקים. נתי הייתה נעדרת כל פחד, ותרגיליה הספורטיביים היו נועזים ביותר. היא היטיבה לרקוד: מחולות ג'ז ומחול אירובי. שאיפתה הייתה לשרת בצה"ל כמדריכת ספורט. היא קיוותה שאחרי השירות הצבאי תמשיך ללמוד תרבות-הגוף במכון "וינגייט".

  בתקופת לימודיה, בעת בחינות הבגרות, נפגעה ענת קשה בתאונת-דרכים. שבועות אחדים היא הייתה נתונה בגבס ופרופיל הבריאות שלה ירד, אבל היא לא השלימה עם כך.

  היא התגייסה לשירות בצה"ל ביום 18.11.1984. עם גיוסה השתדלה ענת להחזיר לעצמה פרופיל בריאות גבוה, כדי שלא תהיה מוגבלת באימונים, אך לא הספיקה להשיג את מבוקשה.

  ביום ח' בשבט תשמ"ה (30.1.1985), בהיותה בדרך מן הבית לבסיסה הצבאי, ליד תחנת ההסעה לחיילים בקריית טבעון, נרצחה ענת ביריות על רקע רומנטי. בת 18 שנים היא הייתה במותה. היא הובאה למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בקריית טבעון. ענת השאירה אחריה הורים ושני אחים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!