שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ערן (חיים) אוקון

  נפל ביום י"א בניסן תשנ"ו (31/03/1996)
  מידע כללי

  נפל ביום י"א בניסן תשנ"ו (31/03/1996)
  בן 24 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: עדנה ומאיר
  יישובים: פתח תקווה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פתח תקווה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"א בניסן תשנ"ו (31/03/1996)
  בן 24 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: עדנה ומאיר
  יישובים: פתח תקווה

  סיפור חייו

  בן עדנה ומאיר. נולד ביום כ"ו בחשוון תשל"ג (3.11.1972) בתל אביב, אח לבנימין, מיכאל-יצחק ומיה. כשהיה ערן בן חמש עברה המשפחה להתגורר בפתח תקווה. ערן למד בבית-הספר היסודי "יד לבנים" בפתח תקווה והמשיך בתיכון "בן גוריון" בעיר.

  היה חבר בתנועת הנוער "הצופים" ולאחר מכן בתנועת "הנוער העובד והלומד". ערן אהב לקרוא ספרות יפה ונמשך לציור ולמשחק. את אהבתו לתיאטרון מימש ערן בבית-הספר התיכון, כששיחק בתפקיד "הקמצן" במחזהו של מולייר, וזכה על כך למחמאות רבות.

  ערן התגייס לצה"ל בסוף נובמבר 1990. תחילה שירת בחטיבת גבעתי, שם עבר טירונות. לאחר מספר חודשים הוצב בקריה ושירת כאחראי על קבוצת חיילים וחיילות במערך האבטחה. הוא סיים את שירותו בדרגת סמל. מפקדיו העריכו אותו כחייל טוב, בעל כושר חשיבה ומנהיגות. לאחר שחרורו מצה"ל, בשנת 1993 החל ללמוד במכינה של אוניברסיטת תל אביב, וכבר באותו קיץ החל את לימודיו בחוג למדע המדינה. הוא התמיד בלימודיו עד חודש פברואר 1996 - אז החליט ליטול פסק זמן מהלימודים.

  ביום י"א בניסן תשנ"ו (31.3.1996) במסגרת שירות מילואים, נפל ערן בעת שירותו. בן עשרים וארבע היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית, בבית העלמין "סגולה" בפתח תקווה. השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק: "ערן, זכרונו לברכה, שירת כמאבטח בגדוד אבטחה של פיקוד העורף, ותואר על ידי מפקדיו כחייל אחראי, שקדן ומסור, שביצע את תפקידו לשביעות רצונם המלאה."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!