שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  צביקה גולומבק

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ' באב תשס"א (09/08/2001)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 26 במותו
  הורים: שרית ואפרים
  יישובים: ירושלים, כרמיאל
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  ירושלים
  כרמיאל
  בני המושבים
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ' באב תשס"א (09/08/2001)
  בן 26 במותו
  התגורר ב: כרמיאל
  מקום אירוע: ירושלים - "סבארו", רחוב יפו
  הובא למנוחת עולמים ב: כרמיאל
  חלקה: לג שורה: ב
  הותיר: הורים ואחות
  צביקה מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 64

  סיפור חייו

  צביקה, בן שרית ואפרים, נולד בישראל בי"ח בחשוון תשל"ה (03.11.1974), אח לורדית. את מרבית שנותיו העביר בעיר כרמיאל שבגליל. הוא למד בבית הספר היסודי "אשכול" ובתיכון "אורט-הורוביץ" בכרמיאל.

  מצעירותו נודע צביקה כאדם חברותי, פתוח ואוהב. כילד אהב מאוד בעלי חיים, ולא פעם נהג להביא הביתה חיה עזובה שמצא ברחוב. הוא נהנה מאוד לצאת לטיולים משפחתיים, בעיקר כאלה שכללו דיג בכינרת. צביקה אהב לעסוק בספורט – היה צוללן חובב, ובנעוריו שיחק כדורסל בקבוצת הנערים "הפועל כרמיאל". הוא אהב מאוד לשמוע מוזיקה, בעיקר מוזיקה ישראלית ומוזיקת רוק. בימי התיכון גילה התעניינות מרובה במקצועות ההיסטוריה ומדעי המדינה, תחומי עניין שלא נטש עד יום מותו.

  צביקה התגייס לצה"ל, לחיל ההנדסה הקרבית, בחודש מרץ 1993. בתום שירותו הצבאי עבד בתפקיד קצין ביטחון במלון "מוריה" באילת. לאחר מספר חודשי עבודה מאומצים טייל כשנה בדרום אמריקה ובמרכזה. הוא שב מהטיול ארצה מאושר ומלא סיפורים מעניינים על התרבויות החדשות שהתוודע אליהן. באמריקה גם פיתח תחביב חדש – צילום. הוא רכש מצלמה איכותית וגילה כשרון יוצא דופן – בעיקר בצילום פורטרטים.

  בשנת 1998 החל צביקה את לימודי התואר הראשון באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא השתלם במדעי המדינה וביחסים בינלאומיים ונהג להעמיק את ידיעותיו מעבר לחומר הנדרש בכיתה. במשך כל תקופת לימודיו התעניין צביקה מאוד בפוליטיקה, ישראלית ובינלאומית. הוא חלם ותכנן להמשיך את לימודיו בנושא, ואף קיווה להיות מרצה באוניברסיטה יום אחד. את הלימודים סיים בהצטיינות, ואף התקבל ללימודי תואר שני ולמשרת מתרגל באוניברסיטה.

  בתקופת לימודיו לקראת התואר הראשון עבד צביקה כמאבטח בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, ואחר – כמאבטח בבית הספר לאמנויות "בצלאל" בעיר. כן עבד כמורה ב"קידום נוער", קידם נוער ובוגרים, הדריך קבוצות בקיץ והיה פעיל גם בתנועת "הנוער העובד והלומד" של בני המושבים.

  בנוסף, במהלך שנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה התנדב צביקה בפרויקט חונכות (פר"ח), שם לימד וקידם נער שהגיע מרקע משפחתי קשה. שנה לאחר מכן חנך בפרויקט אחר שני סטודנטים מחו"ל. בשנה השלישית התנדב בארגון "הלל", ארגון למען צעירים החוזרים בשאלה.

  ביום חמישי כ' באב תשס"א (09.08.2001), במהלך יום סידורים שגרתי, נכנסו צביקה ונעמה, חברתו ושותפתו לחיים מזה שלוש שנים וחצי, למסעדת "סברו" בירושלים, במפגש הרחובות יפו וקינג ג'ורג'. מאוחר יותר אמורות היו משפחות בני הזוג להיפגש ולקבוע תאריך לחתונה. כמה רגעים אחרי שנכנסו צביקה ונעמה למסעדה, נכנס לאותו המקום מחבל-מתאבד, אשר מייד עם הגיעו פוצץ עצמו בסמוך אליהם. 15 אנשים נרצחו במסעדה. צביקה נרצח במקום, כשחיוכו הנצחי עודנו נסוך על פניו.

  צביקה היה בן 26 במותו, הותיר הורים ואחות. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בכרמיאל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!