שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  צבי (האנס) פישל

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ד בתמוז תש"ח (21/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתמוז תש"ח (21/07/1948)
  בן 26 במותו
  יחידה: חיל משטרה צבאית
  מקום מנוחתו: נוה ים
  הורים: רגינה ושמואל
  יישובים: דגניה ב', נווה ים
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  דגניה ב'
  נווה ים
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתמוז תש"ח (21/07/1948)
  בן 26 במותו
  יחידה: חיל משטרה צבאית
  מקום מנוחתו: נוה ים
  הורים: רגינה ושמואל
  יישובים: דגניה ב', נווה ים

  סיפור חייו

  בנם-יחידם של רגינה ושמואל, נולד ביום כ"א בחשוון תרפ"ג (12.11.1922) בווינה, בירת אוסטריה. סיים בית-ספר יסודי בווינה ושש כיתות גימנסיה בברלין. היה חניך תנועת "גורדוניה". צבי עלה ארצה באפריל 1939 (באותה שנה נסעו הוריו לארצות- הברית). בארץ למד שנתיים בכפר-הנוער בן שמן ויצא עם קבוצתו להכשרה בדגניה ב'. שם יסד עם חבריו את קבוצת "גורדוניה- מעפילים", היא נווה ים. היה שומר הקבוצה, מנהל הפנקסים והחצרן. לבקשת הוריו כי יסע לארצות-הברית השיב: "אנא, הניחוני ללכת בדרכי. אני מבטיחכם כי מאושר אני ותמיד אהיה מאושר".

  בפרוץ מלחמת-העצמאות התגייס ושירת בחטיבת "אלכסנדרוני", והשתתף כקשר בכיבוש כפרי הסביבה. נפל ביום י"ד בתמוז תש"ח (21.7.1948) בקרב על ג'בע ועין-ע'זאל, כפרי "המשולש הקטן בכרמל", שחסמו את כביש תל-אביב-חיפה. כשהרגיש כי האנטנה של מכשיר הקשר נתגלתה על-ידי צלפי האויב החליט להצטרף לכיתה כרובאי. ברגע שהתרומם לקפל את האנטנה פגע בו כדור. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בנווה ים. השאיר אישה, אסתר, ובן, מיכאל.

  לזכרו הוציאה קבוצתו חוברת-זיכרון, "צבי".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!