שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ראובן (רנטו) וולטרה

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ג' בטבת תש"ח (16/12/1947)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בטבת תש"ח (16/12/1947)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: רביבים (חלקה צבאית)
  הורים: איטליה וארנלדו
  יישובים: אשדות יעקב, גבעת ברנר
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  אשדות יעקב
  גבעת ברנר
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בטבת תש"ח (16/12/1947)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: רביבים (חלקה צבאית)
  הורים: איטליה וארנלדו
  יישובים: אשדות יעקב, גבעת ברנר

  סיפור חייו

  בן איטליה וארנלדו, נולד ביום כ"א בחשוון תרפ"ה (18.11.1924) בעיר מילנו, איטליה. בן למשפחה יהודית איטלקית עתיקה. הוא חונך ברוח ההתבוללות, אך מצא מאליו את הדרך לציונות והוא עודנו נער. עם התגברות האנטישמיות באיטליה הסכימו הוריו לעלייתו לארץ במסגרת "עליית-הנוער" בסוף 1939. כאן התקבל לחברת הנוער מיוצאי איטליה בגבעת ברנר, והצטרף לתנועת "הנוער העובד". כעבור שנה עבר עם חבריו לאשדות יעקב, עד עליית גרעינו להתיישב ברביבים בשנת 1943. ראובן היה חקלאי מובהק והתמחה במיוחד בענף המטעים, נער שקט ובוטח בדרכו. כשעלו הוריו לארץ העביר אותם אל קיבוצו רביבים, אך הם לא התאקלמו שם. התלבטותו הנפשית היתה קשה בראותו שאין הוריו מסתגלים לתנאי הארץ, אך לא ויתר על שאיפותיו ולא קיבל את הצעתם לחזור לחיים הנוחים בחוץ-לארץ. כשחזרו העירה, חזר איתם כדי להיות להם לעזר, אולם כשעזבו את הארץ לא הצטרף אליהם וחזר לקיבוצו. הוא עבד במשק במסירות ובאהבה והוא שנטע את העצים המפארים את המשק, אך לא זכה ליהנות מפריים.

  ביום ג' בטבת תש"ח (16.12.1947), כאשר נסע עם חמישה מחבריו לביר-עסלוג', להזמין משם אמבולנס בשביל חבר פצוע, נורה מהמארב ומת מפצעיו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות ברביבים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!