שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רביב ברימר

  נפל ביום כ"ז בטבת תשמ"ו (08/01/1986)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בטבת תשמ"ו (08/01/1986)
  בן 26 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מערכה: לבנון הראשונה (שלום הגליל)
  מקום מנוחתו: אילת השחר
  הורים: חנה ואלישע
  יישובים: איילת השחר (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  איילת השחר (קיבוץ)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בטבת תשמ"ו (08/01/1986)
  בן 26 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מערכה: לבנון הראשונה (שלום הגליל)
  מקום מנוחתו: אילת השחר
  הורים: חנה ואלישע
  יישובים: איילת השחר (קיבוץ)

  סיפור חייו

  בנם-בכורם של חנה ואלישע. נולד ביום ג' בחשוון תשכ"א (24.10.1960) בקיבוץ איילת השחר, דור שלישי בקיבוץ. רביב החל ללמוד בבית-הספר 'מבוא גליל' בקיבוץ וסיים את חוק לימודיו בבית-הספר התיכון האזורי 'עמק החולה' בכפר בלום. הוא השתייך לחטיבת בני הקיבוצים, הרבה לעסוק בספורט, בעיקר בכדורגל וכדורסל, והיה אחד משחקני קבוצת הכדורסל בקיבוץ. רביב היה בעל טעם טוב וגילה ענין רב בספרות ובאמנות, בקולנוע ובמוסיקה. הן קלאסית והן פופ. מילדות התעניין בתחומי מדע שונים והראה בהם בקיאות וידע. לסיכום שנת הבר-מצווה כתב עבודה על האטום ובסיכום שנה י"ב בתיכון, היתה עבודת הגמר שלו בנושא אסטרופיסיקה, על 'החורים השחורים'. רביב היה תלמיד מצטיין בנושאים ריאליים והומניים ועם זאת מצא זמן, כשאר בני גילו, להשתלב בעבודות המשק השונות והתמסר לענף גידולי השדה - בעיקר גידול הכותנה. במחברת חיבורים של רביב מתקופת בית-הספר כבר ניתן להבחין בחוש הסתכלות והומור משולב ברצינות שמעבר לגילו. כך, למשל, בעת אחד הטיולים, כאשר עברו ליד מפעל 'פרי הגליל' וראו תעלת מי ביוב מצחינה, מיד נתן לה שם 'נהר המיסיסיפי', ומצד שני כתב מאמר 'ויתור על החיים למען האידיאל'. עם סיום הלימודים התנדב, עם חבריו לגרעין 'עודד', לשנת שירות שלישית בעיירת הפיתוח יוקנעם, והדריך בה בני נוער מקומי.

  רביב גויס לצה"ל בשלהי אוקטובר 1979 והתנדב לחיל האוויר. הוא סיים בהצלחה את כל שלבי האימונים והוסמך כטייס מן המנין וכטייס אף נטל חלק במלחמת שלום-הגליל. לאחר תקופת-מה הועבר לבית-הספר לטיסה והדריך בו. לדברי מפקדיו "גילה בגרות והדריך ברמה גבוהה". בסיום שלב ההדרכה חזר לטייסת. הוא היה מקובל מבחינה חברתית על עמיתיו לטייסת. אישיות חיובית מאוד וטייס בעל "ידיים טובות". ביום כ"ז בטבת תשמ"ו (8.1.1986) נפל סרן רביב ברימר בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין בקיבוץ איילת השחר. השאיר הורים, אח ואחות וחברה - מתיה - אליה היה קשור בכל נימי נפשו.

  במכתב התנחומים למשפחה ציין מפקדו כי רביב "היה טייס ולוחם מסור ואהוב". משפחתו וחבריו הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה תולדות חייו. ציוני דרך בחייו הקצרים, ודברים עליו ומשלו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!