שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רון (רוני) גולדמכר

  נפל ביום ד' בכסלו תשל"ב (22/11/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בכסלו תשל"ב (22/11/1971)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: טובה ומנדל
  יישובים: רמת גן
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רמת גן
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בכסלו תשל"ב (22/11/1971)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: טובה ומנדל
  יישובים: רמת גן

  סיפור חייו

  בן מנדל וטובה. נולד ביום כ' באייר תשי"ב (15.5.1952) בתל אביב. למד בבית-הספר היסודי "עמישב" ברמת גן ובבית-הספר התיכון על שם "בליך" ברמת חן . היה חבר בתנועת "הצופים" ברמת-גן ובתנועת "הנוער העובד". היו לו תחביבים רבים אך בעיקר אהב משחקי ספורט (כדורגל וטניס שולחן), שחמט ובולאות. רון היה בעל כשרונות ובעל תפיסה מהירה. במיוחד הצטיין בחישובי חשבון בעל פה. בשל מהירות כתיבתו, שנבעה מן הצורך להדביק את קצב המחשבה המהיר שלו, היה כתב ידו בלתי קריא. בחברת הילדים התבלט בזריזות לשונו ובמהירות תגובותיו.

  גויס לצה"ל במחצית דצמבר 1970. ביום ד' בכסלו תשל"ב (22.11.1971), נפל בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

  במכתב תנחומים ששלח מפקדו של רון בשמו ובשם חבריו ומפקדיו, כתב בין יתר דבריו: "- - - את רון היכרתי עוד בראשית דרכו בצה"ל, כחניך בבסיס הדרכה. רון עבר חבלי הסתגלות קשים בראשית דרכו, אולם התגבר עליהם וסיים את הקורס הקשה והארוך בצורה יפה ובהצלחה רבה. רון הוצב ביחידתי לפני שבעה חודשים, כאשר הציב לעצמו אתגרים גדולים. הוא התאמץ להתעלות ולהיות גורם באותה יחידה ובאותו מקום מיוחד, אשר בו הוצב. רון התגלה כחייל מסור ואחראי, חברתי ונעים הליכות עם חבריו וידידיו. הילקחו מאתנו היכה קשות את חבריו ומפקדיו באותה משפחה צבאית".

  המשפחה תרמה, על שם רוני, כסף לשיפוץ בית הכנסת בו התפלל ברמת גן והוקם שם לזכרו לוח זכרון עם נר תמיד; כן הקימה המשפחה ספריה על שם רוני, בביה"ס "עמישב", בו למד.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!