שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רונן גולן

  נפל ביום א' באלול תשמ"ה (18/08/1985)
  מידע כללי

  נפל ביום א' באלול תשמ"ה (18/08/1985)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ושלמה
  יישובים: תנובות
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  תנובות
  בני המושבים
  מידע כללי

  נפל ביום א' באלול תשמ"ה (18/08/1985)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ושלמה
  יישובים: תנובות

  סיפור חייו

  בן מרים ושלמה. נולד ביום ט"ז בסיוון תשכ"ז (24.6.1967) במושב תנובות. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי תנובות, וסיימם בבית-הספר התיכון בכפר הנוער הודיות, שם הוסמך כמכונאי רכב. רונן היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד של בני המושבים, והתנדב לעזרה ככל שהיה נדרש. ילד בריא, מלא שמחת חיים, נלהב, מוקף משפחה חמה ואוהבת. לעתים ביישן היה ונחבא אל הכלים.

  בתחילת אוגוסט 1985 גויס רונן לשירות חובה בצה"ל ויצא לטירונות, אך מקץ שנים-עשר יום, ביום א' באלול תשמ"ה (18.8.1985) נפל בעת שירותו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בנתניה. הותיר אחריו הורים, שלושה אחים - אליהו, גיא וירון,ואחות - שרית.

  בקטע מדברים שנכתבו לזכרו על-ידי בני משפחתו נאמר: "...הלב דואב והנפש ערגה / לחזות בזיו פניך ולהנות מאור עיניך. / עיניך הגדולות כאילו צחקו מאליהן / וחיוכך המרנין המס את כל הסובבים. / בעת גיוסך לצה"ל צפינו בך בדאגה ובחיבה, / כשבאת לראשונה לבוש מדים, / תחושת גאווה פעמה בקרבנו. / המהלומה לא אחרה לבוא / ומאז לא יכולנו לקום, ולזקוף את גבנו, / והחלל שנוצר הולך ומעמיק".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!