שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רם כץ

  נפל ביום כ"ד בתמוז תש"ן (17/07/1990)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בתמוז תש"ן (17/07/1990)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: גיטה ויצחק
  יישובים: גבעתיים
  קנים/סניפים: קן בורוכוב
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גבעתיים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בתמוז תש"ן (17/07/1990)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: גיטה ויצחק
  יישובים: גבעתיים
  קנים/סניפים: קן בורוכוב

  סיפור חייו

  בן גיטה ויצחק. נולד ביום כ"ח בסיוון תשי"ח (16.6.1958) בגבעתיים. רמי היה ילד מוכשר, וכבר בכיתה א' בבית-הספר א"ד גורדון שבו למד פתר תרגילים בשברים. בהמשך, למד בחוגים לסוציולוגיה ולימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב, אך לא הספיק לסיימם.

  תחומי התעניינותו של רמי היו מגוונים. הוא היה רקדן מעולה והשתתף בלהקת המחול של גבעתיים ובחוגים לריקודי-עמים ולריקודי שנות השישים. הוא היטיב לצייר (גם על קרמיקה), ידע לבשל וגילה חוש טכני מפותח. במיוחד אהב לשפץ מכוניות ישנות. מגיל צעיר היה חבר בתנועת הנוער העובד ואחרי-כן מדריך ומרכז שכבה. חניכיו היו כרוכים אחריו והעריצוהו. רמי היה מלא שמחת חיים וידע להשתובב ולבלות. בהמשך דרכו בתנועת הנוער הצטרף לגרעין הנח"ל /שדמות ויצא עימו לקבוצת אלומות.

  בהגיע מועד גיוסו הצטרף לנח"ל ואחרי הטירונות נשלח לקורס קצינים, שלא הספיק לסיים. רמי השתתף במבצע ליטני ובמלחמת שלום-הגליל, ועסק בביטחון שוטף בגבול הצפון ובשטחים. הוא השתחרר ב-1979 והוצב בחטיבת מילואים בחיל-הרגלים. בתקופה הראשונה לאחר שחרורו הרבה לצייר ולהעלות על הבד את חוויות הלחימה הקשות שהתנסה בהן. זמן-מה עבד בחברה לציוד בניין ואחרי-כן השלים לימודי תעודה כטכנאי מחשבים. ב-1981 נשא לאישה את חברתו מנוער - אילה וכעבור שנתיים נולד בנם הבכור - ניר שעליו היתה גאוותו.

  רמי היה איש מחשבים מחונן והתמחה במחשוב רפואי. בין השאר השתתף בחיבור תוכנית-אב למחשוב בית-החולים בילינסון. ב-1983 זכה בפרס מטעם איגוד מנתחי מערכות, בעבור ניתוח מערכת כוח-אדם בבית-החולים. לאחר פסק-זמן, שבו עבד כמנהל מסעדה, התקבל לחברת תוכנה ומערכות והיה ראש צוות בפרוייקט 'אגודות הזרעה' מטעם התאחדות מגדלי הבקר. במקביל החל ללמוד באוניברסיטה והתמקד בעיקר בסוציולוגיה של הרפואה. ב-1989 נולדה בתו חן. חרף עיסוקיו הרבים טיפח רמי את משפחתו ובילה עם אישתו וילדיו כל רגע פנוי.

  ביום כ"ד בתמוז תש"ן (17.7.1990) נפל רמי כץ במילוי תפקידו בתאונת-אימונים רבת נפגעים בעת שירותו במילואים בבסיס צאלים בנגב. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בקרית שאול. השאיר אחריו הורים, אחות - איילה, אישה ושני ילדים.

  במכתב תנחומים כתב מפקד היחידה למשפחתו: "רמי היה אחד מעמודי התווך של היחידה. למרות שלא היה קצין, הוא היה מפקד מחלקה, וכל זאת בזכות המשקל הסגולי שלו. רמי שייך למה שקרוי 'מלח הגדוד' - אלה שערכיותם וחיוניותם אינם ניתנים למדידה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!