שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רן שני

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (10/06/1982)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (10/06/1982)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: פניה ויצחק
  יישובים: קריית טבעון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית טבעון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (10/06/1982)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: פניה ויצחק
  יישובים: קריית טבעון

  סיפור חייו

  בן פניה ויצחק, נולד ביום י"ג באב תשכ"ב (13.8.1962) בקריית טבעון. רן החל את לימודיו בבית-הספר היסודי "נרקיסים" והמשיך בבית-הספר התיכון "גרינברג" - שניהם בקריית טבעון. הוא הפסיק את לימודיו בכיתה י"ב ויצא לעבוד, חסך כסף לטיול בחו"ל ושב ממנו כ"אדם שגילה עולם". רן היה חניך בתנועת "הצופים", וממנה עבר ל"נוער העובד והלומד". במסגרת תנועה זו הוא הצטרף לגרעין "חורב", שעשה את הכשרתו ב"אלונים" והיה מיועד להתיישבות ב"רביד". רן שימש כמזכיר הגרעין, והתמסר לתפקידיו השונים שהוטלו עליו במשק.

  דברים שעניינו אותו הוא למד בהתמדה, היה מתעמק וחושב ועוסק בהם בכל מאודו; בדברים שלא עניינו אותו כלל לא התעסק. רן נטה לקבל רעיונות בלתי שגרתיים, אהב חברת בני אדם, שמח לקשור קשרים עם מבוגרים וצעירים כאחד, בעיקר עם מי שנראו לו מעניינים ומיוחדים בהתנהגותם ובדרך חייהם.

  הוא אהב מאוד מוסיקה - בעיקר רוק כבד. את הנטייה לאהבתו הגדולה - האדם, גילה בעודו ילד. הוא נהג לאמץ אנשים, שגורלם לא שפר עמהם, ולעזור להם ככל יכולתו. דבר מה עצוב היה בו, שלא רצה לתת לאחרים חלק בו. בדרך כלל, היה רן שקט, ביישן במקצת ומופנם. בחברה מצומצמת הוא היה נפתח, ומגלה חוש הומור דק ועדין.

  רן התגייס לצה"ל בתחילת ינואר 1981, ועם חבריו לגרעין התנדב לנח"ל. לאחר תקופת שירות הוא צורף לגדוד חי"ר, שעסק בביטחון שוטף, ועם הגדוד נשלח ללבנון. ביום י"ט בסיוון תשמ"ב (10.6.1982) נפל רב-טוראי רן בקרב בלבנון במלחמת שלום הגליל, בגיזרת הלחימה המזרחית, בבקעת הלבנון ליד הכפר לביא.

  הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית שבבית-הקברות בקריית טבעון. רן הניח אחריו הורים ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!