שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  רפאל (רפי) אבישי

  נפל ביום י"ב בתשרי תשל"ד (08/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב בתשרי תשל"ד (08/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רמת יוחנן
  הורים: מרים ושרגא
  יישובים: כפר המכבי
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר המכבי
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב בתשרי תשל"ד (08/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רמת יוחנן
  הורים: מרים ושרגא
  יישובים: כפר המכבי

  סיפור חייו

  רפאל (רפי), בן מרים ושרגא, נולד ביום י"ב בכסלו תשי"ד (19.11.1953), בקבוצת כפר-המכבי וסיים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר בגוש זבולון. הוא היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד והשתתף בכנסים, בטיולים ובמחנות. כן היה חובב ספורט והצטיין בשחייה. עולם-הדממה שבה את לבו והוא החל לעסוק בדייג תת-מימי. הוא ניחן בדמיון ובכושר יצירה. לחפצים זנוחים שמצאו חן בעיניו, מצא רפי תמיד פתרון: שיפץ אותם או עיצב אותם בדמות חדשה ומקורית, וקישט בם את חדרו. רפי היה אופטימי ועליז תמיד. בכל עיסוק ראה חוויה חדשה, גילוי חדש ומקור לשעשוע ולהנאה. הוא אהב את הטבע, נהנה לעבוד בגינה או לטייל עם חבריו בנופי-הארץ המגוונים. בטיוליו אהב לצעוד מהר ובמרץ. הוא שמח על כל גילוי של פרח נדיר או פטריית-מאכל גדולה. הוא היה תמיר, יפה-תואר וחייכן והצטיין ביושר רב. נהג לומר תמיד לכל אדם בפניו את אשר עם לבו. רפי היה בן נאמן ומסור להוריו ודואג לבני משפחתו. הוא בחר לעבוד בענף המספוא במשק הקבוצה והתמיד בעיסוק זה, עד גיוסו לשירות הסדיר בצה"ל.

  רפאל גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1972. תחילה נשלח לקורס טיס ולאחר תקופה קצרה הוצב לחיל-הרגלים. לאחר הטירונות נשלח לקורס מ"כים. עם יחידתו - חניכי קורס המ"כים של "גולני", השתתף בצעדת שלושת הימים, שכן מאז ומתמיד היה חובב הליכה ברגל למרחקים. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו ושימש מופת לחבריו בביצוע המשימות שהוטלו עליו. מתוך אהבתו והתחשבותו במשפחתו, השתדל שלא להדאיג את הוריו והקפיד לכתוב הביתה מכתבים עליזים ואופטימיים. בחופשותיו נהג לבלות את זמנו בכפר-המכבי, בחברת בני-משפחתו וחבריו. ביום י"ב בתשרי תשל"ד (8.10.1973) בקרב על החרמון הכבוש בידי הסורים, נפגע רפאל בהסתערות הראשונה על ההר ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בכפר-המכבי. השאיר אחריו הורים ושני אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

  משפחתו וקבוצתו הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה דברי חברים על דמותו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!