שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שחר קופרשטיין

  נפל ביום כ"ט בתשרי תשנ"ז (12/10/1996)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בתשרי תשנ"ז (12/10/1996)
  בן 41 במותו
  דרגה: סגן אלוף
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: פנינה ואליעזר
  יישובים: חולון
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  חולון
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בתשרי תשנ"ז (12/10/1996)
  בן 41 במותו
  דרגה: סגן אלוף
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: פנינה ואליעזר
  יישובים: חולון

  סיפור חייו

  בן פנינה ואליעזר, אח לצפרירה. נולד ביום ח' באלול תשט"ו (26.8.1955) בחולון, שם למד בבית-הספר היסודי "כצנלסון" ובבית-הספר התיכון "קוגל". כילד, היה שחר פעיל נמרץ ב"תנועה המאוחדת", ראשית כחניך ולימים כמדריך. שחר התעניין בספרות צבאית ובספרי ריגול, אך גם בספורט. הוא שיחק בקבוצת הכדוריד של הפועל חולון והיה אוהד מושבע של קבוצת הכדורסל של המועדון.

  בפברואר 1974 התגייס שחר לצה"ל, והתנדב לצנחנים כחובש קרבי. לאחר קורס קצינים, שירת שחר כמפקד קורס חובשים בבה"ד 10. באוגוסט 1977 התגייס לשירות קבע במסגרת חיל האוויר, בו שירת במשך שנים ארוכות, ואף סיים בהצלחה את הלימודים במכללה לפיקוד ומטה. בתפקידו האחרון, שימש שחר כראש ענף ארגון והדרכה במפקדת קצין הרפואה של החיל. לדברי מפקדיו, בתפקיד זה הביא שחר לידי מיצוי את השילוב המנצח בין ארגון מערך הרפואה בתחום הניהולי והלוגיסטי לבין עבודת שטח כאיש הרפואה המבצעית. יותר מכל, נקשר שמו של שחר עם הדרכה במלוא משמעותה, כשהוא מכשיר, לעתים במו ידיו, את הדור הבא של אנשי הרפואה בחיל האוויר. כל אלה, במקביל לפעילות המבצעית, שהיא נשמת אפה של עבודת זרוע האוויר, הן במערך הפינוי בהיטס השגרתי והן בפעילות שהשתיקה יפה לה, אשר מהווה מרכיב מהותי בבטחון מדינת ישראל.

  בתחילת דצמבר 1978 נישא שחר לבחירת לבו, עידית, אותה פגש במהלך השירות בבה"ד .10 ב-1980 נולדה בתם הבכורה ליהי, וב-1986 נולדה בתם לירון.

  ביום כ"ט בתשרי תשנ"ז (12.10.1996) נפטר שחר, בעת מילוי תפקידו, מדום לב. הובא למנוחות בבית העלמין בקרית שאול. בן ארבעים ואחת היה בנופלו. שחר הותיר אחריו אשה, שתי בנות, אב ואחות.

  באיגרת ניחומים למשפחה כתב הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק: "שחר תואר על ידי מפקדיו כקצין מוכשר, שתרם לאחרים מנסיונו, והעמיד סטנדרטים של מצוינות לכל הבאים אחריו". באיגרת ניחומים נוספת למשפחה, כתב קצין הרפואה של חיל האוויר, אל"מ ד"ר בני: "שחר הצטיין בלב גדול, ממנו חילק נתחים לכל דורש, וכפי ש'נתן' את הלב, כך גם 'לקח' ללב, ובסוף - הלב הוא שבגד בו. בחוות הדעת התקופתיות הניתנות לכל קצין, יש סעיף שבו על המפקד להשיב אם היה רוצה שהקצין המוערך ישרת תחת פיקודו בעת מלחמה. אני הייתי הולך עם שחר לכל מלחמה בעיניים עצומות. לדעתי, אין מחמאה גדולה יותר שיכול לתת מפקד לפקודו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!