שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שי יוסף

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"א באייר תשנ"ז (18/05/1997)
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באייר תשנ"ז (18/05/1997)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: אור עקיבא (חלקה צבאית)
  הורים: בת שבע ונואל
  יישובים: אור עקיבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  אור עקיבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באייר תשנ"ז (18/05/1997)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: אור עקיבא (חלקה צבאית)
  הורים: בת שבע ונואל
  יישובים: אור עקיבא

  סיפור חייו

  בן בת שבע ונואל. נולד ביום י"ד בתמוז תשל"ח (19.7.1978) באור עקיבא. החל את לימודיו בבית-הספר היסודי רוטשילד באור עקיבא, המשיך בחטיבת-הביניים משה שרת בעיר מגוריו, וסיים את לימודיו בבית-הספר הימי מבואות-ים במכמורת. נער יפה- תואר, פעיל ומלא חיים, המוקף תמיד בחברים וחברות שחיפשו את קרבתו. שי אהב מאוד את הים, בילה בו זמן רב ועל-כן בחר ללמוד בפנימייה הימית ובמסגרת לימודיו אף הפליג לאיטליה. שי הקדיש את זמנו הפנוי לעיסוק בספורט, לפיתוח הגוף ולריצה. אהבה נוספת רחש לכלי רכב: מכוניות, טרקטורונים ואופנועים. בנוסף לכך היה פעיל בנעוריו בתנועת הנוער העובד והלומד בקן אור עקיבא.

  בתחילת חודש דצמבר 1996 התגייס שי לצה"ל. בסיום הטירונות שובץ לבסיס ההדרכה של חיל-החימוש בצריפין, שם עבר קורס חמש רוכב. במהלך הקורס גילה מוסר עבודה ויכולת מקצועית גבוהים. היה אהוב על חבריו ובעל נכונות לסייע להם בכל עת. תואר על-ידי מפקדיו כחייל מסור וממושמע. עם סיום הקורס שובץ לחיל-התותחנים באגד ארטילרי 282 ברמת הגולן והוצב בעוצבת גולן של פיקוד צפון, בתפקיד חמש רוכב.

  שי נפל בעת שירותו ביום י"א באייר תשנ"ז (18.5.1997). בן תשע-עשרה היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין באור עקיבא. על מצבתו נחקק: "שי היקר - כולם כואבים את מותך ומתגעגעים לחיות לצדך - תנצב"ה". שי הותיר הורים ושתי אחיות - גילת ומירית.

  משפחתו הנציחה את זכרו בהכנסת ספרייה תורנית לבית-הכנסת שערי צדקה לעולה הודו בשכונת קנדי באור עקיבא.

  מפקד עוצבת גולן כתב למשפחה במכתב התנחומים: "במהלך שירותו הצבאי עבר שי בבית-הספר לחימוש קורס חמש רוכב, במהלכו גילה יכולת מקצועית גבוהה וסיים אותו בהצלחה. מכריו ידעו לספר כי נכונותו לעזור ולתרום הפכו אותו לדמות בולטת ומובילה בקרב הסובבים אותו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!