שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שלמה דובי סקל

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום ט"ו בכסלו תשמ"ח (06/12/1987)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 45 במותו
  הורים: חמדה ומשה
  יישובים: בת ים, חולון, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בת ים
  חולון
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום ט"ו בכסלו תשמ"ח (06/12/1987)
  בן 45 במותו
  התגורר ב: חולון
  מקום אירוע: עזה
  הובא למנוחת עולמים ב: חולון
  גוש: 1 שורה:
  הותיר: אם, אישה, שלושה ילדים ואחים
  שלומי מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 51

  סיפור חייו

  שלמה, בן חמדה ומשה, נולד בכ' בתמוז תש"ב (05.07.1942) בדמשק, סוריה. בהיותו בן חצי שנה, המשפחה חצתה את הגבול ברגל לארץ ישראל. תחילה התגוררו בקיבוץ משמרות כשנתיים ושלמה נקלט בחברת הגן, לאחר מכן עברו לתל אביב. בתל אביב נולדו שני אחיו של שלמה: שמעון וחיים.

  הוא למד בבית הספר "אהל" ובתיכון המקצועי "שבח" בעיר. בתיכון דבק בשלמה העגלגל הכינוי "דובי" שליווה אותו מאז. היה חניך פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד.

  בשנת 1961 התגייס לצה"ל, השתתף בקורס מ"כים ולאחר מכן שירת בפלוגת חרמ"ש. בזמן שירותו עברה המשפחה לגור בבת-ים. במילואים שלמה השתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים, בה שימש בתפקיד רס"ר בכיר. הוא היה אהוב על חבריו לגדוד המילואים, איתם שירת עד למותו, חברים שראו בו "אבא" של הגדוד.

  שלמה נישא למלכה בשנת 1965, הם גרו בבת-ים ונולדו להם שלושה ילדים: חמדה, משה ושמואל. בשנת 1987 עברו להתגורר בחולון.

  שלמה היה בן, בעל ואב נערץ, ואהוב על עשרות ידידים שרכש בתחנות חייו. מאז מות אביו תמך באימו ובאחיו, בנוסף למסירותו לאשתו ולילדיו. הוא אהב מוזיקה יוונית, טבע ובעלי חיים, ובביתו טיפח פינת חמד ירוקה של צמחיה.

  מאז שחרורו מהצבא שלמה, שדיבר ערבית על בורייה, עבד כסוכן בחברת "כתר פלסטיק", כשהוא מנצל את שליטתו בשפה הערבית בשיווק מוצרים לחנויות במגזר הערבי ובשטחים, כולל העיר עזה, בה ביקר לפחות פעם בשבוע.

  ביום ראשון בצהריים, ט"ו בכסלו תשמ"ח (06.12.1987), שלמה ביקר במסגרת עבודתו בחנות הנמצאת בכיכר פלסטין במרכז העיר עזה. כשיצא מהחנות התנפל עליו מחבל ונעץ סכין בעורפו. שלמה נפצע בצורה אנושה, ונפטר אחרי כמה שעות בבית החולים כתוצאה מאיבוד דם.

  שלמה היה בן 45 במותו. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, אם ואחים. הובא למנוחות בבית העלמין בחולון.

  שלמה הונצח על ידי חברת "כתר פלסטיק" והקרן הקיימת לישראל בחורשה ובה אלף עצים ביער ברקת. חבריו למילואים ובני משפחתו הוציאו לאור חוברת לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!