שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שלמה (סלים) אבישר

  נפל ביום ז' באלול תש"ג (07/09/1943)
  מידע כללי

  נפל ביום ז' באלול תש"ג (07/09/1943)
  בן 24 במותו
  מקום מנוחתו: צידון-לבנון
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ירושלים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ז' באלול תש"ג (07/09/1943)
  בן 24 במותו
  מקום מנוחתו: צידון-לבנון
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  נולד ב-1919 בבגדד שבעירק למשפחה שומרת-מצוות. בילדותו למד בישיבה, ידע את התנ"ך על בוריו, ואביו קיווה כי ברבות הימים יהיה לרב בישראל. כשהיה שלמה בן 8 עלה עם משפחתו ארצה ונכנס ללמוד בבית ספר דתי בירושלים, אבל כעבור זמן נאלץ להפסיק לימודיו ולצאת לעבודה. הוא פנה למקצוע המסגרות. באותה תקופה הצטרף להסתדרות הנוער העובד ובקרב חבריו נודע כספורטאי מעולה.

  עם פרוץ מלחמת העולם השניה ותחילת גיוס צעירים מקרב היישוב לצבא הבריטי היה שלמה בין ראשוני המתגייסים. הוא הצטרף ליחידת "חיל ההנדסה המלכותי", עבר ממקום למקום ומפלוגה לפלוגה ולבסוף הוצב ל"יחידת הטראקטוריסטים". ביחידה היה אהוב מאוד על חבריו, הצטיין במכונאות ומילא באמונה כל תפקיד שהוטל עליו. בגיל 22 נשא אשה והקים משפחה. כעדות חבריו "סבל מאוד מגעגועים למשפחתו וילדתו הקטנה" ודאג להעביר אליהם את כל משכורתו. במסגרת שירותו הצבאי נשלח לסוריה, לאזור שהיה נגוע בקדחת קשה. שם חלה בקדחת שחור-השתן וכעבור ארבעה שבועות, בז' באלול תש"ג (7.9.1943) נפטר. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שבצידון. הניח אשה ובת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!