שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמואל (אדמונד) בלום

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ומאיר
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ומאיר
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן חנה (יוהנה) ומאיר (מכס), נולד ביום ג' בסיוון תרפ"ה (21.6.1925) בכפר איגלהיים שבמחוז פאלאטינאט בגרמניה והצטיין בלימודיו בבית-הספר העממי. זמן מועט לפני פרוץ מלחמת-העולם השנייה הצליח לצאת מגרמניה והגיע בנובמבר 1939 אל אחיו שעלה לארץ לפניו והתגורר בחיפה (ההורים נשארו בגרמניה ונספו). שמואל למד בבית-הספר הריאלי בחיפה ואחר-כך יצא לעבודה כדי להשתכר למחייתו. הוא התמחה באריגה ועבד בבית-החרושת "אתא". בשאיפתו להיות נער ארצישראלי לכל דבר, הצטרף ל"נוער העובד" ול"הגנה".

  בנובמבר 1942 נענה לדרישת המוסדות הלאומיים והתנדב לצבא הבריטי למלחמה בעמלק הנאצי, ולשם כך "הגדיל" את גילו בשנה. שמואל הצטרף לגדודי ה"באפס" וכאשר הוקמה הבריגדה, הצטרף לשורותיה, נטל חלק בפעולותיה, והגיע עימה לגרמניה ולארצות-השפלה.

  אחרי שחרורו מהצבא חזר לעבודתו ב"אתא" ולמילוי חובתו ב"הגנה" ובשירות הציבור. היה ספורטאי פעיל ונודע כחבר טוב ונדיב-לב.

  בפברואר 1948 התגייס לחטיבת "כרמלי", צורף לגדוד לוחמים והשתתף בכל פעולות גדודו, ביניהן כיבוש עכו. לאחר בלימת הפלישה בעמק הירדן נטלו כוחותינו את היוזמה ותקפו באזור הגלבוע. לאחר שנתפסה אחיזה ברכס הגלבוע תקפה חטיבת "כרמלי", בליל 2-3 ביוני את ג'נין וכבשה את המשלטים החולשים על העיר. הצבא העיראקי, שעבר לשומרון לאחר כישלונו בעמק הירדן, ריכז כוחותיו ותקף נגד ובלחץ התקפה זו נאלצו כוחותינו לסגת. שמואל נפל בקרב על ג'נין ביום כ"ה באייר תש"ח (3.6.1948).

  ביום כ' במנחם-אב תש"י (3.8.1950) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר- הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!