שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמואל (מוקי) גורן

  נפל ביום ז' בטבת תשמ"ט (15/12/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום ז' בטבת תשמ"ט (15/12/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן משנה
  יחידה: חטיבת הנח"ל
  מקום מנוחתו: חולון
  הורים: לאה ויצחק
  יישובים: בת ים
  קנים/סניפים: קן בת ים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בת ים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ז' בטבת תשמ"ט (15/12/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן משנה
  יחידה: חטיבת הנח"ל
  מקום מנוחתו: חולון
  הורים: לאה ויצחק
  יישובים: בת ים
  קנים/סניפים: קן בת ים

  סיפור חייו

  בן לאה ויצחק. נולד ביום י"א באלול תשכ"ח (4.9.1968) בתל אביב. למד בבית-הספר היסודי 'ירושלים' בבת ים והמשיך בבית-הספר התיכון 'רמות' במגמה הריאלית.

  לקראת גיוסו לצה"ל, זומן מוקי למבחני צוות-אוויר. הוא סיים בהצלחה את המבדקים והמבחנים והיה מיועד לצאת לקורס-טיס.

  בסוף חודש ינואר 1987 גויס מוקי לשירות חובה בצה"ל ושירת בחיל החינוך ובנח"ל. הוא עבר בהצלחה את הגיבוש והתחיל במסלול טיס. טרם גיוסו לצה"ל היה מוקי חבר בגרעין הנח"ל 'רביד'. בהשפעת חבריו ויתר על המשך השתתפותו בקורס והצטרף למסלול הקרבי עם חברי גרעינו. הוא עבר טירונות של לוחמי חי"ר והמשיך את מסלולו הקרבי בקורס מ"כים שבסיומו הוענקה לו דרגת רב"ט. מוקי חזר ליחידתו, שובץ בסגל הפיקוד ולאחר זמן קצר יצא לקורס קציני חי"ר.

  ביום ח' בטבת תשמ"ט (15.12.1988) נפל בעת מילוי תפקידו. מוקי נספה בתאונת-אימונים בבית-הספר לקצינים, במהלך תרגיל לוחמה בשטח בנוי. עם נפילתו הועלה לדרגת סג"ם. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים ושתי אחיות - טובית ומורן.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "מוקי, שהכיר את הקושי והאחריות בתפקיד המ"מ, ויתר על חיים נוחים בחיל-האוויר. הוא בחר בחי"ר והבין כי הקצונה היא שליחות עליונה".

  משפחתו הנציחה זכרו בנטיעת עצים בחורשת הקרן הקיימת לישראל. גלעד לזכרו הוקם בפינת הנצחה בקיבוץ רביד על-ידי חבריו לגרעין הנח"ל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!