שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמואל (שמוליק) חג'אג

  נפל ביום כ"ט בשבט תשל"ט (26/02/1979)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בשבט תשל"ט (26/02/1979)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: עטייה ומוסה
  יישובים: כפר יונה, נתניה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר יונה
  נתניה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בשבט תשל"ט (26/02/1979)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: עטייה ומוסה
  יישובים: כפר יונה, נתניה

  סיפור חייו

  בן מוסה ועטייה. נולד ביום כ"א באייר תש"ך (18.5.1960) בכפר יונה. למד בבית-הספר היסודי 'בר-אילן' שבמקום והמשיך את לימודיו בישיבת 'בני עקיבא' שבחדרה ובמרכז לחינוך מקצועי שבנתניה, במגמה של מכונאות-רכב.

  שמואל היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. פעיל מאוד בתחומים רבים. הוא עבר קורס עזרה-ראשונה וכן עסק בספורט, במקצועות קראטה, היאבקות והרמת-משקולות. נטל חלק בחוגים לדרמה ובפעילויות הגדנ"ע, עסק באיסוף כספים בשביל הועד- למען-החייל והתנדב למשמר האזרחי באזור-מגוריו. מלבד זאת שקד על אוסף בולים. שמואל היה חברותי מאוד, אהוב על חבריו והתבלט ביניהם ביכולת-הבידור ובכושר החיקוי, במנהיגות ובפעלתנות בחיי החברה והתרבות של בית-הספר.

  ניחן בכישרון רב לשפות - בגיל 16 התיידד עם עולים מרוסיה ורכש לבם ושפתם. במהרה קלט, ידע והבין אנגלית, צרפתית, רוסית (שוטפת), ערבית ועוד.

  בפברואר 1978 גויס לצה"ל והוצב לפיקוד הגדנ"ע. ביום כ"ט בשבט תשל"ט (26.2.1979) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבנתניה. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

  במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "הלך מאתנו חייל ורע. צר לנו עליך, אחינו שמואל, נעמת לנו מאוד. נזכור אותך בלבנו כחייל מסור ונאמן לתפקידו ולמפקדיו. אהוב ואהוד, שופע טוב-לב ונכונות לסייע לחברים. נזכור אותך, שמואל, כענו וצנוע, בעל גוף אדיר ובתוכו נפש עדינה ורגישה. נזכור את מבט-עיניך, עצבו השקט והרוך הברוך, הרועף ממנו".

  משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!