שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמחה טנצמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שרה ומשה, נולד ביום ט"ו בשבט תרפ"ט (26.1.1929) בעיר פולאבי, פולין, ובשנת 1934 עלה עם הוריו לארץ. בארץ סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "בלפור" בתל-אביב והמשיך בשיעורי- ערב וביום עבד בתעשיית מוצרי-עור. הרבה מרץ וזמן הקדיש לספורט, בהיותו חבר "הפועל" בקבוצת מתאבקים. בשנת 1945 היה אלוף ארץ-ישראל בהיאבקות במשקל "תרנגול", ואף זכה באות-הצטיינות על הישגיו ב"הפועל". היה חבר ב"תנועה המאוחדת". שקט ומכונס בתוך עצמו. שאיפתו היתה לצאת להכשרה חקלאית בקיבוץ. במשך ארבע שנים היה חבר ה"הגנה" ועם פרוץ מלחמת-העצמאות הצטרף לחטיבת "גבעתי".

  ביום א' בטבת תש"ח (14.12.1947) יצאה מפתח תקווה שיירה בת 7 מכוניות עם 48 לוחמים כתגבורת לבן שמן. כדי להפתיע נסעה השיירה לא בדרך הרגילה, אלא דרך מגדל צדק ובית-נבאללה. השיירה הצליחה להתקדם למרות אש שנורתה עליה ממספר מקומות ותקלות שאירעו לכלי הרכב. בהגיעה למחנות הצבא בבית-נבאללה נפתחה עליה אש כבדה על-ידי יחידה של הלגיון הערבי שהיתה במקום. בקרב זה נפל, עת קפץ ראשון מהמשוריין, ותוך פעולת הגנה הרג את אחד התוקפים. בנסותו לחזור למכונית נהרג. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!