שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון אוציטל

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"א באייר תש"א (18/05/1941)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א באייר תש"א (18/05/1941)
  בן 30 במותו
  יחידה: מחתרות
  הורים: מרים ודב
  יישובים: חדרה
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  חדרה
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א באייר תש"א (18/05/1941)
  בן 30 במותו
  יחידה: מחתרות
  הורים: מרים ודב
  יישובים: חדרה

  סיפור חייו

  בן מרים ודב. נולד בשנת 1911 בעיירה זגורידה שבבסאראביה למשפחת עובדי אדמה. הוא למד בבית הספר היסודי שבעיירה והוריו הקנו לו חינוך יהודי ועברי. לימים הצטרף לתנועת הנוער החלוצית "גורדוניה" ויצא להכשרה בחוות "מסדה" של תנועת "החלוץ". בשנת 1931 עלה לארץ ישראל והצטרף לקבוצת "מסדה" שבגבעת "יוסף בוסל", חדרה. היה צעיר מוצק ורחב-כתפיים, עבד בבניין ובפרדסים ומילא במסירות כל תפקיד שהוטל עליו. במרוצת הזמן עזב את הקבוצה, עבד בקידוח בארות במושבה והיה מפעילי ה"הגנה" המקומית. בתקופת מאורעות תרצ"ו-תרצ"ט התגייס לנוטרות ומילא תפקידי שמירה אחראיים בעמדות מסוכנות. עם זאת היה גם איש ספר המקדיש עתותיו לקריאה בין משמרת למשמרת. בשנת 1941 נשלח על ידי ה"הגנה"

  לקורס ימאות וחבלה כהכנה למיבצע מיוחד מחוץ לגבולות הארץ. לאחר סיום הקורס יצא בקבוצה של 23 צעירים לפעולת חבלה בבתי הזיקוק בטריפולי שבלבנון. הקבוצה יצאה ליעדה בכ"א באייר תש"א (18.5.1941) בסירה "ארי הים", אבל הפעולה לא בוצעה וגורל הסירה וכל אנשיה אינו ידוע עד היום.

  שמו הונצח בחוברת זיכרון שהוציאה עירית חדרה "בכל מאדם" ובספר "מגן בסתר".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!