שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון (מנטו) אסקרוב

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז בניסן תש"ג (01/05/1943)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בניסן תש"ג (01/05/1943)
  בן 23 במותו
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: לובה והלל
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בניסן תש"ג (01/05/1943)
  בן 23 במותו
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: לובה והלל
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן לובה והלל. נולד בכ"א בכסלו תרפ"א (2.12.1920) בעיר טיפליס שבדרום רוסיה. בילדותו עברה המשפחה לאיסטנבול שבתורכיה ובשנת 1932 עלתה לארץ ישראל. בארץ סיים שמעון את בית הספר היסודי "ביאליק" בתל-אביב והמשיך בלימודי ערב במסגרת קורסים של הנוער העובד. הוא עבד כמכונאי רכב במוסך של חברת התחבורה "איחוד-רגב" בפתח תקווה ובצד עבודתו גם עסק בספורט, באיגרוף ובשחייה. הוא היה צעיר נאה שאהב את החיים ואת הבריות. במאורעות תרצ"ו-תרצ"ט התגייס לנוטרות כנהג מכונית לגילוי מוקשים בדרכים ותפקידו זה מילא במסירות ובאומץ לב.

  בשנת 1939 התגייס לצבא הבריטי והוצב לחיל ההובלה, ליחידה העברית 462. בתחילה שירת בחיפה ואחר כך הועבר למצרים, שם השתתף בקרב אל עלמיין. במסגרת שירותו בצבא השתתף בתחרויות ספורט, בעיקר באיגרוף, וזכה בכמה נצחונות. בכ"ז בניסן תש"ג (1.5.1943) היה בין 140 החיילים היהודים חברי יחידתו שטבעו יחד עם האניה "ארינפורה", שהופצצה על ידי מטוסים גרמניים בדרכה מאלכסנדריה למאלטה.

  בבית הקברות הצבאי שעל הר-הרצל בירושלים הוקמה לזכר הנופלים אנדרטה דמויית אניה ולידה בריכת מים שבקרקעיתה חקוקים שמות הנעדרים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!