שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון רוזנברג

  נפל ביום י"ח באב תש"ב (01/08/1942)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח באב תש"ב (01/08/1942)
  בן 20 במותו
  מקום מנוחתו: מועסקר מצרים
  הורים: שרה ושלמה
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח באב תש"ב (01/08/1942)
  בן 20 במותו
  מקום מנוחתו: מועסקר מצרים
  הורים: שרה ושלמה
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן שרה ושלמה. נולד בי"ד באב תרפ"ב (8.8.1922) בסרטוב שברוסיה. כשהיה בן שנתיים ימים עלה עם הוריו לארץ ישראל. הם השתקעו בחיפה, בה סיים את לימודיו היסודיים בבית הספר הדתי "יבנה" ואחר כך החל לעבוד במסגרות ובמכונאות רכב אצל בעל מקצוע בעיר. תוך כדי עבודתו למד את מקצוע המכונאות והיה למכונאי רכב. היה חבר בתנועת הנוער העובד ובעיתות הפנאי עסק בספורט.

  בתחילת מארס 1940 התגייס לצבא הבריטי, הוצב בפלוגת אספקה ולאחר כשנה הועבר ליחידת מכונאים ונשלח לסדנה בחזית אפריקה, שם הועסק במקצועו כמכונאי. כתב עליו מפקדו בסדנה: "שמעון עבד במחלקת ההלחמה בסדנה והגיע להתמחות מופלאה. לא היה שני לו בזריזות וביעילות בהן ביצע את תפקידו. נכון היה תמיד לעשות כל עבודה בכל שעות היום והלילה. היה נאמן לעבודתו ואהב אותה...". מדי שבוע היה מנכה את החלק הגדול ממעות הכיס שלו ומעבירן למשפחתו. ביום י"ח במנחם אב תש"ב (1.8.1942)נפגע שמעון בעת מילויתפקידו ונהרג. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי במועסקר שבמצרים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!