שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ששון (ששי) עיני

  נפל ביום ג' בתמוז תשל"ח (08/07/1978)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תשל"ח (08/07/1978)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: אראלה ויעקב
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  רחובות
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תשל"ח (08/07/1978)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: אראלה ויעקב
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן יעקב ואראלה. נולד ביום ל' בחשון תש"ך (1.12.1959) ברחובות- כבן שלישי במשפחה מרובת-ילדים. ששי התחיל את לימודיו בבית-הספר 'יוסף שפרינצק' שבמקום. כבר בבית-הספר נתגלתה התכונה העיקרית שנתברך בה - אזרחות טובה. הנהלת בית-הספר רשמה לזכותו של ששי, כי "תמיד התנדב לעזור לצות המורים והעובדים בבית-הספר, ועשה זאת במסירות, בנאמנות ובבגרות מלאה. גילה יחס אנושי חם לחבריו, וכל שנזקק לעזרה זכה מששי לטיפול מסור. הוא היה אהוב ונערץ על כלל המורים והתלמידים כאחד, בזכות אופיו הנוח והטוב ומזגו הרגוע. ועדות לכך - הפרס ל'אזרחות טובה' - היחיד מכל המחזור המסיים - עם תום לימודיו בבית-ספרנו."

  כן הצטיין ששי מילדותו ביכולת-ספורטיבית מעולה. הרבה תעודות ופרסים על הישגים ספורטיביים צבר במגרתו. ענף הספורט החביב עליו ביותר היה הכדוריד. הוא היה חבר בקבוצת 'הפועל' רחובות לכדוריד ונטל חלק בקורס ראשי-קבוצות מטעם מכון וינגייט. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד'.

  ששי נכנס לחטיבת-הביניים של ביה"ס ע"ש קציר ולמד בו עד לכיתה י'. בפרק-זמן מסוים רכש את מקצוע החרטות, ובזמן הנותר עד לגיוסו לצה"ל - כשנה-וחצי - עבד במכון וייצמן, כחניך בשרברבייה. מנהלה מציין, כי "היה עובד מעולה, אחראי ומסור; בעל יזמה ותושייה ומקובל על כל עובדי המחלקה."

  דרכו של ששי בצה"ל הובילה אותו מראשיתה אל חיל-התותחנים. הוא גויס בפברואר 1978 ועבר קורס מקצועי בעמק-הירדן. אולם, בצה"ל לא זכה ששי לגלות את מלוא-יכולתו. חודשים מעטים לאחר גיוסו נתקף במחלת קדחת-הבהרות והוא נפל בעת שירותו - ביום ב' בתמוז תשל"ח (7.7.1978). הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין שברחובות. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות.

  מפקדו של ששי כתב למשפחה השכולה: "בפרק-הזמן הקצר ששירת ביחידתנו ניכרו בו תכונות טוהר-הלב והנכונות לבוא לעזרת חבריו ולסייע להם במצבים קשים."

  ועדת השמות של עירית רחובות נענתה לבקשת המשפחה לקרוא לגן חדש - שהוקם בעיר בפינת הרחובות התאנה ובארי, שבקרבתה התגורר ששי - על שמו של ששון עיני.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!