שליחת כתבה


  נגישות
  • כלי נגישות
  • גודל פונטים
  • קו תחתון לקישורים
  • ניגודיות עם רקע כהה
  • ניגודיות עם רקע בהיר
  • גווני שחור ולבן
  • פונט קריא
  • ניווט מקלדת
  הרשמה לפעילות!
  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  לעבודה

  האיגוד המקצועי לילדים, לנוער ולצעירים

  האיגוד המקצועי לילדים, נוער וצעירים בהסתדרות הנוער העובד והלומד נאבק ומגן על זכויותיהם בעבודה של בני נוער וצעירים. האיגוד המקצועי לנוער מהווה ארגון יציג של בני הנוער העובדים בארץ ופועל מתוקף חוקת ההסתדרות הכללית החדשה, כחלק ממאבקה של הסתדרות הנוער העובד והלומד על דמותה של החברה הישראלית כחברה צודקת, שוויונית וסולידרית, דמוקרטית, סובלנית, ציונית ושוחרת שלום.

  מדי שנה מעניק האיגוד המקצועי לנוער סיוע לאלפי בני נוער וצעירים שנוצלו במקומות עבודתם באמצעים חינוכיים, משפטיים וציבוריים. מזכירי האיגוד המקצועי מבצעים פעולות הסברה, הרצאות וסדנאות הכנה לעולם העבודה בבתי ספר ובמוסדות חינוך, בנוסף מהווים מזכירי האיגוד המקצועי כתובת עבור בני הנוער לשאלות וסיוע בהתמודדות עם מעסיקים שפגעו בזכויותיהם, החל ממתן מענה ראשוני ועד ייצוג בתביעות משפטיות בבתי הדין לעבודה.

  בשנת 2015 הושבו לבני הנוער בישראל 2,370,439 ₪ בעקבות תלונות שהגיעו להסתדרות הנוער העובד והלומד - עלייה של 9% לעומת 2014

  הישגי עבודת הנוער 2016

  טקס חניך חונך מצטיין

  הטקס הינו מסורת ארוכת שנים, בו מציינים לשבח חניכים, חונכים ומעסיקים מצטיינים מבתי הספר המקצועיים. הטקס מהווה הזדמנות להעלות על נס את מערכת ההכשרה המקצועית לנוער אשר חורטת על דגלה את החינוך לעבודה והקניית המקצוע לבני הנוער העובדים - דור העתיד של עולם העבודה בחברה הישראלית. הטקס מתקיים אחת לשנה - בצפון, מרכז ודרום הארץ.

  תהלוכה ועצרת לציון ה- 1 במאי

  בכל שנה מקיימת התנועה פסטיבל ססגוני ותהלוכה ענקית לציון חג הפועלים - האחד במאי. הפסטיבל והתהלוכה נערכים תחת הכותרת - חג להתאגדות האנושית ומאבק בניצול בני נוער, צעירים ומבוגרים במקומות העבודה.

  מדי שנה משתתפים בצעדה אלפי חניכים ומדריכים - יהודים, ערבים ודרוזים ביחד עם חברים מהסתדרות העובדים הכללית החדשה. אירוע האחד במאי של התנועה הנו הגדול במדינת ישראל ומספר המשתתפים באירוע הולך וגדל משנה לשנה. בכל שנה נערך טקס הענקת אות ההתאגדות, בו מועבר אות ההתאגדות מדור לדור. טקס זה מבטא את חשיבות ההתאגדות, השיתוף והשוויון לקיומה של חברה צודקת וטובה. אירועי ה- 1 במאי הנם אירועי חג אותו מציינים במשותף כלל חניכי ומדריכי התנועה מכל הגילאים - ילדים, נוער ומבוגרים.

  לא מפחד להתאגד

  הנוער העובד הוקם בשנת 1924 ע"י בני נוער עובדים אשר סבלו מתנאי ירודים במקום העבודה וחיפשו לשפר את תנאיהם תוך יצירת מענה תרבותי, חינוכי ותרבותי לעצמם.

  כך נכתב בכרוז הראשון שנכתב ע"י ישראל גלילי, המזכיר הראשון של הנוער העובד:

  "חברים, כל אחד בפינתו הבודדה בהיותו שקוע בעול דאגותיו הקטנות יום יום, אין ביכולתו להקיף את כל השאלות, הנוגעות לחיינו, להתחקות על שורשי הרע ולמצוא את מקור הטוב. אבל מה שלא יעשה החבר העובד בהיותו בודד ועזוב לנפשו, עשה יעשה הנוער העובד המאורגן בכוחות המשותפים של כל החברים. בכוחותינו המשותפים נברר לעצמנו גם סיבת מצבנו המר והקשה. נברר לעצמנו מדוע עובדים אנחנו 12-10 שעות ליום, בתנאים גרועים בלי משכרת או במשכרת זעומה. מדוע עוברות שנים מבלי שבעל בית המלאכה נגש ללמדנו את המקצוע. נברר לנו גם את הדרך לתקן את כל זה. לפנינו ישנה רק דרך אחת ויחידה, והיא דרך הארגון. עלינו לאסוף את כל כוחותינו יחד, בהם-דרות אחת ויחד, חברים, נלחם נגד כל העוול הנעשה לנו בחיינו הקשים, יחד נתכונן לקראת התפקידים העומדים לפנינו בתור פועלים בכלל ובתור פועלים עברים בארץ. יחד בכוחות משותפים נדע להתגבר על כל המכשולים המונחים על דרכנו ויחד נגלה את החבוי בקרבינו פנימה, ורק בכוחות משותפים ומאוגדים נוכל לפעול ולהצליח."

  ההתאגדות היא התשובה החזקה ביותר לניצול. הניצול מתקיים בעסקים הכי זנוחים וגם ברווחיים ובשנים האחרונות אלפי בני נוער וצעירים בחרו להתאגד במסגרת הסתדרות הנוער העובד והלומד. במסגרת ההתאגדויות השונות בני הנוער העובד יכולים לשפר את תנאי עבודתם לצד יצירת מסגרת חינוכית הנותנת מענה גם לצרכים חברתיים ותרבותיים.

  מזכירי האיגוד המקצועי מסייעים להקמת התארגנויות בני נוער עובדים במקומות עבודתם, בשנים האחרונות אוגדו מספר רב של מסעדות ואולמות אירועים ואף רשתות מזון מהיר דוגמת בורגראנץ בה נחתם הסכם עבודה קיבוצי.

  קבוצת אלמוג – לחינוך עמלני

  הקבוצה מורכבת מחברי שכבת חוות ההכשרה אשר עוברים במהלך השנה הכשרות מתחומי הבניה, ולוקחים על עצמם משימות בניה ושיפוץ ברחבי הקהילה והתנועה. בין הפרויקטים השונים: שיפוץ בתי קשישים, הקמת מרכז סמינרים במרכז הארץ, פרויקט קיר הדמוקרטיה, שיפוץ קנים וסניפים בכל רחבי הארץ, הדרכת קבוצות עבודה של נוער ועוד.

  "החיים הם יצירה, התחדשות תמידית, התיצרות שאינה פוסקת-והאדם שותף לטבע ביצירת החיים. אור החיים האנושיים הוא לא במה שהאדם לוקח מן המוכן, אף לא במה שהוא נותן לאחרים מן המוכן, כי אם במה שהוא יוצר. ביצירה הוא נותן את כל עצמו ולוקח את כל עצמו" אהרון דוד גורדון

  קראו עוד

  כל הנושאים
  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!